На сесії Черкаської облради виступатимуть проти примусового об’єднання територіальних громад

22 Травня 2015 09:18
visnuk.com.ua

visnuk.com.ua

На 28 травня скликається позачергова сесія Черкаської обласної ради. У порядку денному – затвердження перспективного плану об’єднання територіальних громад в Черкаській області. На цьому тижні  в ОДА тривали слухання відповідних проектів перспективних планів, представлених районними державними адміністраціями і виконкомами місцевих рад міст обласного підпорядкування.

Утім, як зауважив голова Драбівської райради, член правління Асоціації голів райрад Черкащини Володимир Дзега, ці проекти, представлені РДА “нагору” в ОДА створені тишком-нишком – без обговорень із громадами. І така ситуація мало не по всій державі.

“Голови райрад з усієї України обурені поведінкою виконавчої влади й адміністрацій. Адміністрації зрадили інтереси своїх громадян на місцях. Перспективні плани, затверджені в адміністраціях, не були обговорені й затверджені ні з головами сіл, ні з районними радами, ні з громадами, – прокоментував Дзега у коментарі “Рідній Черкащині”. – 20 травня в нас проходив семінар голів сіл, який відвідала керівник обласного Офісу реформ. Всі голови сіл Драбівського району висловили свою думку – передувати такій серйозній реформі має інформаційно-роз’яснювальна робота з громадянами. Необхідна оптимізація мережі шкіл, закладів культури, ФАпів. Приміром, тільки на Драбівщині, яку хочуть “поділити” на три громади, після цього 130 освітян потрібно буде звільняти. Вже не кажу про працівників культури, бібліотекарів. Треба побудувати дороги, створити інфраструктуру, пустити автобуси для школярів, якщо вже так хочуть зробити 2-3 школи замість 10″.

Дзега зазначив, що Драбівщині фактично “нав’язують” об’єднання у три територіальна громади, тоді як районна рада виступала з пропозицією створення шести громад.

“Весь 36-тисячний район працював на Драбів, селище має інфраструктуру – і тепер розділяють на три громади. У Шрамківці одна труба від цукрового заводу залишилася, немає ні будівель, ні кадрів. Так само Драбівська станція – немає ні будівель, аби розмістити офіси, ні знову ж таки кадрів. І виходить, що Драбів має якийсь необхідний фундамент, а решта дві громади – злидні, – сказав Дзега. –

Створення в районі 6 територіальних громад могло би зняти соціальну напругу, спочатку приєднавши “слабкі” фінансово громади до більш сильних, і почати реформи. А адміністрації тишком, таємно створили за один-два дні так звані “перспективні плани” і виносять їх на сесію обласної ради 28 травня на затвердження. Всі голови районних рад і я, як член правління Асоціації голів райрад Черкащини, виступимо проти таких методів ведення реформи. Ми “за” реформи, але не такі, які відбуваються протягом 2-3 місяців. Розуміємо, що до виборів їм треба швидко зробити “нарєзку” територій, а людські долі нікого не обходять”.