5 червня: це цікаво знати

5 Червня 2015 14:00
ck.ridna.ua

ck.ridna.ua

5 червня вшановується пам’ять святителя Леонтія Ростовського і чудотворця Романа Углицького.

Наші пращури помітили – багато ґедзів у цей день — до хорошого урожаю огірків. Якщо вранці трава пахне сильніше звичного — на дощ.

5 червня відзначають:

Всесвітній день навколишнього середовища

Чи знаєте ви, що:

Біологічне паливо шкідливіше, ніж звичайне. На думку дослідників з Інституту європейської екологічної політики (Лондон, Велика Британія), біопаливо завдає набагато більшої шкоди навколишньому середовищу, ніж звичайне. За їх словами, використання такого джерела енергії призведе до збільшення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Справа в тому, що збільшення викидів CO2, насамперед, відбувається через збільшення посівних площ для культур, які використовуються у виробництві біопалива – буряк, ріпак, пальмове масло, і т.д.

Згідно планів 23 країн Європи, до 2020 року приблизно 9,5% споживного палива буде мати біологічне походження.

Проаналізувавши цей показник, британські дослідники дійшли висновку, що для досягнення такого рівня, потрібно вирубати майже 69 000 кв. км. лісів Європи, а також перепрофілювати існуючі господарські угіддя для вирощування технічних культур. Це все призведе до того, що викиди вуглекислого газу в атмосферу значно зростуть і щорічно будуть становити не менше 56 млн. тонн. Ця цифра відповідає приблизно 23 млн. авто з звичайним бензиновим двигуном.

Крім цього, масова вирубка лісів призводить до винищення різних тварин та рослин. (З сайту cikave.org.ua)