Золотоніських посадовців, які здали пам’ятник Леніну, будуть судити

11 Червня 2015 12:54

83ece112ec70792cd12dae2d991597dc_LКримінальне провадження про продаж бронзової статуї Леніна слідчим відділом Золотоніського райвідділу міліції перекваліфіковане у зловживання службовим становищем. Сьогодні слідство встановлює, хто ж задешево продав залишки бронзового вождя і кому відповідати за те, що міський бюджет недоотримав коштів.

Нагадаємо, золотоніського Леніна знесли наприкінці лютого 2014 року. Саме тоді по всій області пройшов ленінопад. За бронзову статую міський бюджет Золотоноші по документах отримав 8 тис. 100 грн., у той час як представники місцевої Самооборони запевняють – його ціна щонайменше понад 600 тис. грн.

– Леніна знесли за рішенням міської ради та ініціативою міської громади, знімали його активісти і залишили на збереження на території міського водоканалу. Восени минулого року ми виявили, що Леніна на водоканалі немає. Почали бити на сполох. На водоканалі сказали, що не знають, де дівся пам’ятник, от ми і звернулися до правоохоронних органів, – розповідає член золотоніської «Самооборони»Марина Євстигнєєва, від чийого імені й була написана заява в міліцію та прокуратуру про зниклого Леніна.

За словами представників золотоніської «Самооборони», пам’ятник важив близько 7,5 тон. Був зроблений із чистої бронзи. Тож, за підрахунками активістів, зі здачі цього пам’ятника місто мало б отримати 648 тис. грн. Ці кошти активісти мали намір витратити на придбання позашляховиків для земляків, що сьогодні служать в АТО. За даними, які надала міській громаді влада, золотоніський ідол важив 2,9 тон. І здали вони його як чорний метал, тож міський бюджет отримав 8 тис. 100 грн. Якщо навіть узяти до уваги ту вагу, яку зазначає міська влада, то якби пам’ятник був зданий не як чорний метал, а як бронза, міський бюджет мав отримати близько 109 тис. грн.

Аби встановити правду, слідчим довелося розшукувати архітекторів, що у 70-х роках розробляли подібні пам’ятники, які були встановлені по всьому Радянському Союзу. Врешті у результаті слідчих дій та експертиз встановили: пам’ятник таки дійсно бронзовий і важив він близько 2,8 тон.

– Це кримінальне провадження найближчим часом буде передано до суду. У документах золотоніської міської влади є паспорт на цей пам’ятник без зазначення ваги самого пам’ятника. Ми зібрали усю інформацію, знайшли архітектора, який у 70-х роках проектував його. Знайшли інформацію про всі подібні пам’ятники по Україні. Зараз кримінальне провадження перекваліфіковано на службовий злочин і сьогодні ми визначаємося із колом осіб, хто піде до суду, – розповідає начальник слідчого управління УМВС України в черкаській області Валентин Кожухівський.

Тим часом міський голова Золотоноші запевняє: він як ніхто зацікавлений у виявленні винних.

– Якщо чесно, для мене це питання зараз відійшло на третій план. Однак, якщо там дійсно є чиєсь зловживання службовим становищем, то я як міський голова зацікавлений, щоб винні були покарані, – відкоментував міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський. – Але на скільки мені відомо, Самооборона кратно збільшує і вагу, і цінність металу пам’ятника Леніна. Цей пам’ятник півроку провалявся у бур’янах і нікому він не був потрібний. Ми обов’язково розберемося, з якого матеріалу був зроблений той пам’ятник і яку його частину здали, а яка пропала, бо я пам’ятаю, що там не було чи руки, чи ноги і їх досі не знайдено. Якби його хотіли вкрасти, то його б не ставили на баланс підприємства, а по-тихому здали. А так же ж відкрито звернулися до депутатів міськради із пропозицією щось робити із тим пам’ятником. Я як ніхто зацікавлений, аби правда з’ясувалася. Думаю, що балачок насправді більше, ніж справжня ціна того Леніна.