Президент має право вимагати звільнення голови СБУ, але Генпрокуратура має розслідувати звинувачення Наливайченка, – Томенко

16 Червня 2015 12:32
vkurse.ua

vkurse.ua

Президент має право вимагати звільнення Голови СБУ, але Генпрокуратура має розслідувати звинувачення Наливайченка. Про це народний депутат Микола Томенко написав на своїй сторінці у фейсбуку.

“Згідно п. 14 статті 106 Конституції України Президент вносить до Верховної Ради України подання про призначення на посаду та звільнення з посади Голови Служби безпеки України. І тут не додати, не забрати. Натомість, Верховна Рада, відповідно, звільняє і призначає Голову СБУ. Отож, право Президента ініціювати звільнення і призначення імперативне”, – пише Томенко.

Проте, він зауважує, що право кожного громадянина – вимагати розслідування обвинувачень  Наливайченка щодо колишніх очільників прокуратури.

“Саме від гарантій об’єктивного розслідування причетності Генпрокуратури до так званої “справи БРСМ” залежатимуть результати голосування за відставку Валентина Наливайченка”, – вважає М. Томенко.

Крім того, він нагадав, що свого часу прокуратура “забула” розслідувати трагедію на “заправці Ставицького” біля Переяслав-Хмельницького, яка сталася 22 квітня 2014 року. Як відомо, тоді на АЗС компанії “БРСМ” стався вибух, в результаті якого загинуло троє людей, а шестеро у тяжкому стані опинилися в лікарні.