Коли прокуратура передасть до суду “справи узурпаторів”? – Томенко про “активізацію Олійника”

3 Серпня 2015 17:00
obozrevatel.com

obozrevatel.com

Організатори та речники політичного режиму Януковича сьогодні почали більш активну політичну діяльність, пише у своєму блозі на сайті “Обозреватель”  нардеп родом із Черкащини Микола Томенко.

“Остання новина – про створення так званого “уряду у вигнанні” на чолі з Миколою Азаровим, який “рятуватиме” з Москви Україну у складі колишніх народних депутатів від Партії регіонів Ігоря Маркова, Володимира Олійника, Олега Царьова та інших. Також повідомляється, що на посаду “альтернативного президента України” запропоновано В. Олійника…

За логікою речей, треба було би ще оголосити “Верховну Раду у вигнанні” на чолі з колишнім першим віце-спікером Ігорем Калєтніком. Адже елемент узурпації влади складався з низки рішень, в тому числі – і Верховної Ради, і рішень Конституційного Суду про відміну діючої Конституції (до речі, я розумію, що Генпрокуратура так і не розпочинала розслідування справи стосовно членів КС, які і досі тлумачать Конституцію, яку вони незаконно повернули), – пише Томенко. –

Ще одна резонансна справа про узурпацію – це так звані “диктаторські закони” 16 січня, які публічно представляв та зареєстрував В. Олійник разом з В. Колесніченком та іншими, а “проводив” у парламенті – І. Калєтнік.

Нагадаю, свого часу Азаров високо оцінив “подвиг” комуніста Калєтніка у справі ухвалення цих законів, майже, як супермена: “Першому заступнику голови Верховної Ради довелося вилазити зі свого кабінету через вікно і дах парламенту. І треба віддати належне мужності цієї людини, яка, ризикуючи життям, забезпечила відкриття та проведення цієї, підкреслюю, унікальної за всю історію України сесії Верховної Ради…“.

Тому, за логікою речей, “трійка у вигнанні”, яка з-за кордону буде “рятувати” Україну, – це Азаров, Калєтнік і Олійник.

Якщо говорити серйозно про цю ситуацію, то вона доволі сумна, оскільки виглядає таким чином, що ні по відношенню до вищезгаданої “трійки” та інших політиків, які причетні до “проведення” у парламенті законів про диктатуру, що ухвалювались підняттям рук, ні стосовно членів Конституційного Суду, які відмінили діючу на той час Конституцію, Генеральна прокуратура не просунулась ні на крок.

Я давав свідчення у справі про ухвалення “диктаторських” законів вже більше як півроку тому. Але жодної інформації про те, коли ж буде передано до суду справу Олійника, Калєтніка, Колесніченка та інших, немає.

Це означає, що чим довше будуть відтягуватися справи стосовно ключових представників режиму Януковича, тим більше зростатиме недовіра до судових і правоохоронних органів та влади загалом”.

До речі, на сьогодні в Україні найбільше не довіряють саме правоохоронним органам та судам. Так, згідно з останнім дослідженням, проведеним фондом “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року, українці найменше довіряють російським ЗМІ (баланс довіри/недовіри -76%) та усім правоохоронним органам України, причому недовіра до них за п’ять останніх років суттєво зросла: суди (- 67%), прокуратура (-67%), міліція (-57%).