Вітчизняні чи імпортні добрива купуватимуть українські аграрії – стане відомо за тиждень. Доти міністерська комісія має з’ясувати, чи можливо поновити виробництво на заводах у Черкасах і Рівному. Про це йшлося на засіданні Кабміну в середу 12 серпня. Це питання там порушив керівник Черкащини Юрій Ткаченко, інформує прес-служба ОДА.
Черкаський “Азот”, як і рівненський завод, не працює із кінця травня. Їх відімкнули від газопостачання. Відтак виробничі процеси були зупинені. Підприємства мають борги за спожитий газ. А проти керівництва корпорації “Ostchem” відкриті кримінальні провадження.
“Черкащина – аграрна область, тому для нас питання добрив украй важливе, – зауважує Ткаченко. – Окрім того, на “Азоті” працюють чотири з половиною тисячі черкащан. Це – робочі місця, податки тощо. Як завод у Черкасах, так і в Рівному є флагманами з виробництва азотних добрив в Україні. Я спілкувався з директором “Азоту”. Якщо заводу відновлять газопостачання, він готовий запустити виробництво вже до кінця місяця”.
За інформацією Мінагрополітики, нині на потреби аграріїв бракуватиме близько 300 тис. тонн добрив. Навіть якщо повноцінно запрацює Одеський припортовий завод, то все одно буде дефіцит. У міністерстві пропонують або запускати зупинені заводи, або відкривати кордони та скасовувати мита на імпорт добрив.
“Профільні міністерства разом із НАК “Нафтогаз України” мають дати чіткий прогноз: чи можливо запустити “Азот” і “Рівнеазот”, на яких умовах, яке матимемо внутрішнє виробництво добрив в Україні, – пояснює Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. – Як ні, то будемо ухвалювати рішення щодо імпорту. До складу цієї робочої групи треба доєднати голів Черкаської та Рівненської областей”.
На все про все головний урядовець країни дав тиждень.