Штрафи, які не сплачують українці (інфографіка)

14 Серпня 2015 09:00

Українці пильно слідкують за діями влади, аби вона не порушувала закони, проте, досить частосамі їх не дотримуються.

У інфографіці – добірка правопорушень та штрафів, які зазвичай не сплачуються.

штрафи

Розпивання алкогольних напоїв і пива у громадських місцях

Навіть поява у громадському місці особи на підпитку, що ображає людську гідність і громадську мораль, карається штрафом 17-85 грн. Так, погодитися з аргументом “ну вони ж культурно відпочивають і нікого не чіпають” можна, але ж це, по-перше, повальне пияцтво, а по-друге, можна і приховати етикетку та вміст пляшки від неповнолітніх.

Порушення правил використання персональних даних

Кожен із нас періодично отримує дзвінки і SMS-повідомлення рекламного характеру, що викликають реакцію “звідкіля в них мій номер?”. Номер мобільного – з тих численних анкет і документів, що ми заповнюємо і підписуємо. От тільки ми ж не погоджуємося на подальше використання наших даних в особистих цілях на кшталт “акційного чищення кондиціонерів”. Так-от частина таких випадків є порушенням правил використання персональних даних і передбачає штраф від 1700-8500 грн. От тільки випадків сплати штрафів майже немає, бо притягнення до відповідальності має починатися зі скарги громадянина. А ми ж свою реакцію на спам обмежуємо словесною формою.

Вигул собак у заборонених місцях

Насправді, більшість скверів і парків обладнані табличкою “вигул собак заборонено”, маючи на меті відокремити собачі екскременти від відпочивальників на газонах. За вигул чотирилапих друзів у невідведених для цього місцях передбачено штрафом від 17-51 грн. Звісно, справедливим буде зауваження “а де ж вигулювати?”, однак давайте бодай прибирати за собаками – як то роблять у Європі.

Куріння в заборонених місцях

Часто в тандемі з випивкою маємо куріння. І майже у кожного є сусід у під’їзді, який уперто там і курить. Такі дії теж протиправні, штраф за них – 51-170 грн.

Несанкціонована торгівля

Громадяни, купуючи продукти харчування у місцях несанкціонованої торгівлі, не можуть бути впевнені у їхній якості. Ведучи свій бізнес на тротуарах, у підземних переходах та поблизу станцій метро реалізатори створюють суттєві незручності для перехожих. Більше того, у випадку надзвичайної події і подальшої евакуації з того ж самого метро, захаращена пішохідна зона – реальна небезпека для життя і здоров’я громадян. Несанкціонована торгівля карається штрафом у розмірі від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без такої.

Поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення

За неправдиві плітки, що створюють паніку серед людей, порушники караються штрафом від 170-255 грн. або виправними роботами. Тож припиняймо ті постійні “зрада”, “нас злили” і “мені сусідка сказала, що в Чорнобилі пожежа, викид радіації” тощо. Все буде добре, якщо трохи уважніше ставитися до того, що ми говоримо або репостимо у соціальних мережах.

Паркування у заборонених місцях та несплата за паркування

Якщо водій припаркувався на платному майданчику, який обладнаний паркувальними автоматами чи шлагбаумом з терміналом, і не сплатив за стоянку, – штраф 136 – 204 грн. Якщо ж водій припаркувався на місцях, призначених для безоплатного паркування і не має такого права (наприклад, місця для інвалідів), –  штраф 255 – 306 грн. Паркування автомобіля на зеленій зоні передбачає накладання штрафу 340 – 1360 грн з фізичної особи. А якщо своє авто, особливо службову машину, на газоні припаркувала посадова особа, то правопорушника чекає штраф 850 – 1700 грн.

Неподання декларацій про доходи і перекручування відомостей у них

Будьмо відвертими, не всі ми подаємо декларації, і ще точніше – не пишемо там всю правду. Навіть за незначні такі недоліки передбачено штраф 51-115 грн.

Порушення правил дотримання тиші у житлових будівлях

Законний спосіб вгамувати сусіда, який надмірно галасує у нічний час доби – стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Називається вона – “Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях”. Стаття передбачає накладання штрафу на громадян за порушення тиші від 85 грн до 255 грн. Будьмо людьми і не пишімо одразу заяву на свого сусіда. Давайте спершу ввічливо поросимо не галасувати.

Незаконне використання об’єктів права інтелектуальної власності

Скачування фільмів, музики і програмного забезпечення з інтернету – це зазвичай незаконно. За такі дії передбачено штраф у розмірі 170-3400 грн (з конфіскацією). Але ж майже всі так роблять, ну от такий суспільний консенсус. Чи бореться з цим міліція? З системними порушеннями, що переходять у кримінал – так, але не з побутовими. А тепер уявіть собі, як нелегко тим людям, котрі намагаються легально заробляти в сфері IT.

Українське суспільство, виборовши собі право жити за європейськими стандартами, може збудувати могутню державу, на яку рівнятимуться інші країни. Однак, попереду на нас чекає найважче випробування – змінити свою ментальність. Насамперед, потрібно почати із себе.

Ми не закликаємо бігти платити штрафи, натомість спонукаємо не допускати правопорушень зі свого боку.

За матеріалами theinsider.ua

Джерело: Укрінформ