Депутатська комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства рекомендувала винести на чергове засідання сесії Черкаської обласної ради Програму розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 рр. Презентував її депутатам та усім присутнім головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов, повідомляють у обласному осередку ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.
За словами Парамонова, Черкаська область в плані розвитку паліативної допомоги відстала від країн Західної Європи років на 100, від країн Східної Європи – на 30-40 років. Навіть деякі області України, такі як Харківська, Львівська, Івано-Франківська, випередили Черкаську на 10-15 років. Нині на Черкащині налічується близько 1,5-2 тисяч хворих, які потребують паліативної допомоги. Але в стінах обласного онкодиспансеру спеціалізовану медичну допомогу отримує не більше 100 осіб.
Розроблена та запропонована до розгляду депутатами Програма розвитку паліативної допомоги на 2015 – 2020 роки дозволить створити систему, при якій людині буде гарантоване право померти так само, як вона і народжується: з повагою до її особистості та організму.
“Мені приємно, що саме за нинішньої каденції депутатів буде прийнято таку програму. Наявність її є ознакою атмосфери милосердя та морально-духовного клімату країни”, – зазначила голова обласної ради Валентина Коваленко.
Фінансова медикаментозна складова Програми сягає 60 млн.грн. на 5 років.
“Але навіть за відсутності повного фінансування з коштів обласного бюджету вона дасть можливість залучати міжнародну фінансову допомогу та кошти благодійних фондів, які чекають від обласної влади здійснення перших кроків, які продемонстрували б небайдужість та повагу до людського життя від його початку до його кінця”, – зазначає представник ЧОВ ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” Тамара Борисова.
Для довідки: Паліативна допомога – вид медичної допомоги, який дозволяє покращити якість життя паліативного пацієнта та допомогти членам його родини шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини.