3 особливості виборів по-черкаськи

9 Вересня 2015 18:30

6d550ba432adec7Кожен із черкаських виборців уже встиг відчути на собі початок виборчого процесу, адже із листівок у почтових скриньках та з носіїв зовнішньої реклами все частіше посміхаються політики. Окрім того, нарешті почали облагороджувати території, латати ями, стелити тротуари, турбуватися про дозвілля й навчальний процес наших дітей. Начебто всі вже звикли до виборів і нічим нікого не здивуєш, проте вже зараз, лиш на початку перегонів, можна помітити особливості цьогорічних місцевих виборів на Черкащині.

1. Ранній старт

Ще задовго до оголошення виборів політичні сили почали рекламувати себе на зовнішніх носіях просто у формі нагадування про своє існування. Звичайно, що це не є порушенням нового Закону, проте кожен помітив одномоментну появу, масовість і повсюдність політичної реклами, що є нетиповим для міжвиборчого періоду. У Черкаській області активність у цьому напрямку проявили ВО «Черкащани», Українське об’єднання патріотів «Укроп», Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Відродження», «Народний контроль», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Радикальна партія Олега Ляшка, Національна демократична партія України», «Республіканська платформа», «Сила громад». Окрім того, почастішали дитячі свята у дворах будинків та облаштування території від різних кандидатів, у межах конкретних виборчих округів, на яких вони збираються балотуватися.

3. Курйозні ситуації

Маємо декілька ситуації, які змушують виборців посміхнутися. Так, ще до виборів ми потрапили у цікаву ситуацію із представництвом «Укропу» в Черкасах. Спочатку від «Укропу» говорив Віталій Ілляшенко, а потім виборцю було пояснено, що це випадковість і пізніше представлено іншого кандидата.

Ще більш іронічно мають вигляд по три майданчика у дворі багатоповерхових будинків чи заплутаність, хто ж насправді облагороджував територію. Мова йде про один із округів, де було відремонтовано дорогу, постелено тротуарну плитку та поставлено відмежовуючі стовпчики. Один день виборець бачить, як стоїть табличка, що це все зроблено чинним депутатом Сергієм Кудактіним, а інший день стоїть табличка, що це заслуга Руслана Лоли та Станіслава Лукирича , який змагався із Сергієм Кудактіним на попередніх виборах за цей округ, а тепер як громадський діяч влаштовує дитячі свята на цьому ж окрузі.

opora.ck.ua

opora.ck.ua

Подивувала усіх і вітальна листівка до Дня Незалежності Олександра Радуцького від імені Блоку Петра Порошенка, хоча до цього моменту він не асоціювався у виборця із цією політичною силою.

Окрім того, постійно бачимо матеріали про те, як кандидати важко обирають, до якої партії приєднатися, як вони вагаються. Така ситуація виникає через тотожність політичних сил, їх складу й ідеології, а часто – її відсутність.

3. Зміни політичних векторів і конфлікти

Зрозуміло, що місцеві вибори та ще й мажоритарна складова дає свої «плоди». Так, на сьогодні ми вже маємо низку оголошень змін політичної приналежності, що часом навіть породжує публічні конфлікти. Із коментарів тих, хто змінив партію, можна зрозуміти, що здебільшого в основі їх рішення не ідеологічні розбіжності чи конфлікти, а здатність пройти у ради порівняно із шансами однопартійців і готовність останніх взяти до себе у списки.

Одним із гучних є конфлікт між Наталією Коваленко й Анатолієм Бондаренко, адже це два сильні лідери думок Черкас. Маємо низку конфліктів і в регіонах, прославилися найбільше в цьому Умань і Сміла. Ближче до виборів все більше набирає обертів і вже звичний конфлікт між двома сильними діячами черкаської політичної сфери Олексанром Радуцьким і Сергієм Одаричем. Можна спрогнозувати, що це не останні конфлікти і ми матимемо ще низку публічних емоційних перепалок протягом усього виборчого періоду.

Джерело: ОПОРА