Пілоти з усієї України прилетіли до Черкас, щоб взяти участь у фестивалі малої авіації.
Такий фестиваль в нашому аеропорту проводять уже вдруге. 12 вересня черкасці могли політати в літаку та побачити місто з висоти пташиного польоту. Організатори кажуть, що такий захід – це поштовх для подальшого розвитку нашого летовища.
«Наш аэропорт в небольшом запустении и ему необходимы новые самолеты. Мы привлекаем внимание людей, чтобы показать, что мы здесь живем и можем летать. Наш аэропорт имеет статус международного, то есть спокойно может садиться любое судно, большое или маленькое. В Черкассах все возможно. Сейчас мы наладили авиатакси, благодаря которому вы сможете видеть в нашем аэропорту постоянные пролеты. Мы постепенно выравниваем тот уровень, который в 90-х был утрачен после перестройки, когда аэропорт был в полном запустении.
Да, это немалые деньги, но, скажу честно, если массовость аэропорта будет набирать обороты, соответственно, будет загрузка бортов, и тогда будут падать цены на билеты. Билеты сегодня на обзорные полеты за 20 минут стоят от 300 до 500 гривен. Многие люди себе сегодня смогут позволить эти перелеты», – розповідає співорганізатор фестивалю малої авіації Владислав Жарін.
Юрій Яковлєв, головний конструктор підприємства «Аэропракт»:
«Я сам с Киева. Мы прилетели пятью самолетами. У нас есть свой аэродром под Киевом, в районе Макарова, с красивим названием «Наливайковка». Там мы делаем наши самолети и тестируем их. В Черкассах исторически так сложилось, что есть так називаемые самодельщики, которые сами делали самолети и делают их сейчас, летали и летают. То есть это не пустое место для частной авиации. Она, конечно, развивается, но не так быстро, как хотелось бы. Естественно, влияет жизенный уровень на это, но также является припятствием и наше законодательство».
Юрій Покусай, командир повітряного судна «UR-SBU»:
«Ми – харківський екіпаж, прийшли у Черкаси на фестиваль малої авіації. Вирішили підтримати черкаський аеропорт, вдихнути життя. Взагалі, я вважаю, що будь-який аеропорт повинен експлуатуватися. Мала авіація – це найбільш перспективна галузь авіації, яка, нажаль, ще не досить розвинена у нашій державі. Втім, останнім часом розвиток пожвавився. До речі, якщо порівнювати Україну із Францією чи США, то у нас значно більше літаків у приватній власності. Авіація – це найбільш безпечний вид транспорту, адже ти летиш і борешся лише із собою та стихією.
Якщо порівнювати Черкаси та Харків, то різниця звичайно є, але ж і Харків більше місто ніж Черкаси. Для харків’ян поява літака не викликає такий ажіотаж як для жителів Черкас. Авіація в Україні тримається на ентузіазмі. Ми тут за власні кошти, на власному ентузіазмі сюди прийшли, щоб показати людям щось нове. Менше години простояли, а відійти від літака не могли, адже була величезна черга, щоб просто постояти поруч з літаком, сфотографуватися в кабіні. Багато дорослих вперше були у літаку. Нам дуже приємно, що ми принести стільки радості».