У вересні в повітрі Черкас зафіксували великі викиди аміаку, концентрації якого інколи перевищували гранично допустиму середньодобову норму в 1,25-2,25 рази. Крім того, повітря міста було забруднене пилом, діоксином азоту та викидами формальдегіду.
Про це, посилаючись на результаті спостережень, повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань
Концентрації пилу перевищували середньодобову норму в 1,3 рази, що характерно в основному для теплого періоду року при сухій вітряній погоді. Концентрації діоксиду азоту інколи перевищували допустиму норму в 1,75 рази.
У Дніпровському мікрорайоні були виявлені концентрації формальдегіду, що перевищували допустиму норму в 2,3 рази. Це речовина 2 класу небезпеки і має широке використання. Формальдегід використовується у виробництві добрив, паперу, фанери та карбамідоформальдегідних смол. Також його застосовують як консервант у деяких харчових продуктах і речовинах та предметах, що використовуються в побуті, як антисептики, ліках та косметиці. Найбільш чутливі до високого вмісту в повітрі формальдегіду діти та люди, хворі на астму.
“Хімічні сполуки, що були присутні в повітрі, не вплинули на кислотність опадів. Параметри по кислотності атмосферної води були нормальними, − зазначив Постригань. − Осінь дарує нам останні погожі дні, тому використовуйте їх з користю для здоров’я. Відвідуйте парки і сквери. Проводьте вихідні дні за межами міста – в сільській місцевості або у лісі, де повітря найчистіше”.