Черкаські вибори: досьє на кандидатів у мери Черкас (відео)

10 Жовтня 2015 19:00

11225376_793787650730308_8045486700334167309_oУ першій програмі “Досьє на кандидатів” від “Громадського ТБ: Черкаси” йдеться про людей, які хочуть очолити Черкаси. Цьогоріч 18 кандидатів подали документи до ТВК. Двох із них не зареєстрували. Це Валентин Зубов («Народно-трудовий союз України») та Ольга Хоменко («Партія простих людей Сергія Капліна»). Їм відмовили через те, що копії свідоцтв про реєстрацію партій не завірені нотаріально.

У решти 16-тьох є менше місяця, щоб перемогти своїх конкурентів на виборах 25 жовтня. У першій програмі ідеться про: Анатолія Бондаренка, Андрія Бортника, Володимира Гудзенка, Володимира Дибенка, Володимира Єрьоменка, Павла Карася та Олега Кашка.

Анатолій БОНДАРЕНКО, 41 рік

Одружений, має трьох дітей від різних жінок. Народився в м. Лисянка Черкаської області. Має дві вищі освіти – економіста і маркетолога.

У 90-х працював у Лисянському районному будинку культури. Із 2002 по 2006 рр. – голова Лисянської селищної ради та райдержадміністрації. Після цього був заступником генерального директора сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» та одночасно депутатом обласної ради V скликання.

Із 2010 р. і донині – голова Черкаської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», помічник народного депутата Олексія Рябчина. Фінансує свою передвиборну програму самостійно, планує витратити від 30 до 50 тис. грн.

Це його друга спроба балотуватися на посаду міського голови Черкас. Навесні 2014 на перевиборах міського голови Анатолій Бондаренко посів 3-тє місце після Миколи Булатецького та Сергія Одарича. Також балотувався у 2012 р. в народні депутати України по 199 округу, однак програв регіоналу Валентину Нечипоренку.

Під час минулих виборчих кампаній про Анатолія Бондаренка поширювали інформацію, що в нього фальшиві дипломи, що він розкрадав металобрухт та допомагав виділити 769 тис. грн із бюджету на боротьбу з малярійними комарами в Лисянських болотах. Однак усі ці закиди депутат заперечує.

Отримати декларацію про доходи Бондаренка за минулий рік нам не вдалося. Але 2013 р. він задекларував більш ніж 35 тис. грн, з них 850 грн – прибуток від підприємницької діяльності, більше 34 тис. отримав від продажу рухомого та нерухомого майна. На рахунках у банках має більш ніж 66 тис. грн. Також має квартиру площею 110 м2, а також 7 автівок – 1 ЗАЗ, 2 ВАЗи, 2 Chevrolet Aveo, Daewoo Nexia і Toyota Camry. Його дружина у 2013 році не заробила нічого, зате має 1,5 га землі та два авто: Lexus RX 350 і Mazda 3.

Андрій БОРТНИК, 38 років

Одружений, має двох дітей.

Волонтер, підприємець, генеральний директор «Черкаське спеціалізоване управління № 525». Це підприємство займається зимовим утриманням черкаських доріг, прибиранням зелених зон та прибиранням зупинок. За останні 5 років його підприємства виграли тендери в Черкасах на загальну суму більш ніж 50 млн. грн.
Має три вищі освіти. У 2013 році вступив до Києво-Могилянської бізнес-школи на напрям МВА, але взяв академвідпустку, бо, цитуємо: «вважаю недоцільним витрачати 50 тис. євро на освіту, коли в країні йде війна».

На посаду міського голови балотується від партії «Укроп», на їхню пропозицію, каже Бортник, погодився із другого разу. Фінансує передвиборчу кампанію самостійно. Кошти планує витрачати не на гучну рекламу, а на допомогу військовим та на інформаційні матеріали. Раніше Андрій Бортник був членом Народного Союзу «Наша Україна», брав активну участь у Помаранчевій революції, отримав від Ющенка іменний значок та запрошення на вечірку з нагоди інавгурації, але не зміг приїхати. Членство у партії тривало кілька тижнів, після першого з’їзду «Нашої України» підприємець вийшов із її лав.

Основними пунктами передвиборчої програми Бортника є боротьба з корупцією, запровадження інновацій та прозорої тендерної системи. Пропонує на посаді міського голови підписати документ, яким буде знижено поріг державних закупівель з 1 млн. грн до 1 тис грн. Цьогоріч він створив найбільшу в Україні лінію з виготовлення сухих борщів, які передають солдатам у зону АТО.

За 2014 рік Бортник задекларував майже мільйон грн. Він має 1 га землі, житловий будинок площею 500 м2 вартістю 507 тис. грн, квартиру більш ніж 100 м2 і гараж.
Має авто: Lexus RX 450 2012 року (вартість 786 тис.грн.) та мотоцикл Harley Davidson FX CWC Rocker C 2012 року (вартість 246 тис.грн.). На рахунках у банках у нього більш ніж 365 тис. грн. Також Андрій Бортник має внесок до статутного капіталу підприємства більш ніж 2 млн грн.

Його дружина Ірина Бортник – директорка турагенції, має майже півмільйона (429 537) грн. на рахунках у банках. Їздить на «Peugeot 107» 2011 року випуску.

Володимир ГУДЗЕНКО, 50 років

Є донька.

Екс-регіонал. У 2014 році “перефарбувався” – вступив до «Партії розвитку України», яку очолюють Сергій Льовочкін та Юрій Мірошниченко. На сайті ЦВК зазначено, що він безпартійний. Зараз Володимир Гудзенко балотується від партії «Опозиційний блок».

За освітою – інженер-механік. Від початку 80-х до кінця 90-х Гудзенко працював на найбільших черкаських підприємствах – «Азот» і «Темп». Також він є засновником та директором рекламного агентства «Ринок-Черкаси».

Тричі обирався депутатом Черкаської міської ради. У квітні 2013 року голосував за відставку мера Черкас Сергія Одарича. Через кілька місяців після цього став заступником директора департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому. Зараз працює на фірмі ТОВ «Хелсі».

Володимир Гудзенко в 2014 задекларував майже 143 тис. грн доходу. Із них 27,5 тис. – це заробітна плата, а 19,5 тис. – допомога по безробіттю. Решта коштів, а це 96 тис. грн – це призи, дарунки та виграші.

Володимир ДИБЕНКО, 34 роки

Одружений, має доньку.

Безпартійний. програміст. Один із засновників коворкінг-центру «Talent HUB», власник компанії «Artel Outsourcing Group», яка, цитуємо: «займається пошуком талантів серед українців для іноземних клієнтів». Також є співзасновником і членом «Черкаси – ІТ-кластер». У 2001 році запустив свій перший стартап із розробки ERP-системи для сільськогосподарського підприємства. Із 2003 року Володимир займався менеджментом проектів та налагоджував процеси у таких компаніях, як Da.Net.ua, Jelv та Softline. У 2009 заснував власну компанію WebKate.

Володимир Дибенко має вищу освіту, навчався в Запорізькій інженерній академії за спеціальністю «економічна кібернетика». Багато подорожує та спілкується з успішними іноземцями. Каже, що саме це дало йому нове бачення розвитку міста. Це перша політична спроба Володимира Дибенка. ІТ-ішник каже, що ставати політиком йому нецікаво. У нього – інша ціль. За його словами, політичну кампанію фінансують – друзі та знайомі.

Володимир ЄРЬОМЕНКО, 59 років

Розлучений, має двох дітей.

Народився в м. Красний Луч Луганської області. Має вищу освіту за фахом гірничий інженер. Був членом комуністичної партії, на початку 90-х вийшов із її лав. Із 2008 року є головою політичної партії «Праведність». У 2013 році балотувався в депутати Верховної Ради по 194 округу.

Нині на пенсії. Займається громадсько-політичною діяльністю. На місцевих виборах 2015 – самовисуванець.

У своїй передвиборчій програмі обіцяє: забезпечити діяльність комунального господарства; відновити конституційний устрій у місті; налагодити тісну співпрацю міського голови з депутатським корпусом і секретарем міської ради; вирішити проблеми малого і середнього бізнесу. Передвиборчу кампанію, за його словами, фінансують однодумці.

За 2014 рік задекларував більш ніж 45 тис. грн доходу, із них більше 18 тис. – заробітна плата. Отримав 3 тис. дивідендів та майже 24 тис. інших доходів. На рахунку у банку має більш ніж 15 тис. грн. Житла і машин немає.

Павло КАРАСЬ, 38 років

Має дві вищі освіти – медичну та юридичну. Працював хірургом у Третій міській лікарні. Із 2002 до 2006 року – депутат Черкаської міської ради. У 2005 році очолював комітет у справах сім’ї та молоді Черкаського міськвиконкому. Працював у тендерному комітеті, займався інвестиційною політикою, а також керував «Черкаситеплокомуненерго».

Був членом партії «Реформи і порядок». Вийшов із неї, коли у 2005 році вона приєдналася до «Нашої України». Став членом партії «Пора». Нині балотується від ВО «Черкащани».

Передвиборча програма Павла Карася передбачає реформу медичної галузі, реформу утримання міських доріг, відновлення муніципальних будівель, створення технопарку для нових виробництв та реконструкцію системи теплопостачання.

Під час Євромайдану Павла Карася разом із Максимом Булатецьким оголосили у розшук за захоплення державних або громадських будівель чи споруд. Їх підозрювали в тому, що вони нібито підбурювали мітингувальників до штурму будівлі ОДА 23 січня 2014 року.

У 2013-2014 роках був заступником міського голови. Його звільнили 31 січня минулого року, коли він був на лікарняному. Заочно депутати звинуватили його в неефективній роботі, у підбурюванні людей на Майдані, а також у різких антикомуністичних висловлюваннях. У 2013 році тоді ще заступник міського голови Павло Карась назвав комуніста Костогриза «гамном» у прямому ефірі обласної ТРК. Причиною цьому стали висловлювання комуніста про незалежність України. Зокрема, тоді Костогриз заявив, що не святкує День Незалежності, бо «нема чого святкувати». Також він назвав українську незалежність фікцією і додав, що факт голодомору в Україні «ще треба довести».

Олег КАШКО, 45 років

Одружений, має двох дітей.

Є чинним депутатом Черкаської міської ради, обраний за мажоритарним округом №26 в мікрорайоні «Дніпровський», позафракційний. Має 2 вищі освіти та ступінь магістра МВА. Із 2002 року почав працювати на Черкаському хлібзаводі, із 2003-го по 2011-ий рік був директором Черкаського комбінату хлібопродуктів. З 2011 року – генеральний директор ПАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле»). Усі ці підприємства належать Олександру та Андрію Табаловим, які у 2012 році балотувалися до Верховної Ради від ВО «Батьківщина», але на першому ж засіданні відмовилися вступати до цієї фракції. Їх назвали першими зрадниками нового парламенту. Після цього Олександр Табалов отримав членство у комітеті з питань бюджету, а його син Андрій став членом комітету з питань податкової та митної політики. Табалов-старший є одним із 200 найбагатших людей України за версією журналу «Фокус».

Олег Кашко балотується на посаду міського голови від партії «Відродження», у інших політичних партіях не був. Передвиборчу кампанію, як каже Кашко, фінансує центральний штаб партії. Олег Кашко – соратник нинішнього секретаря міськради Олександра Радуцького. У 2013 році після оголошеного імпічменту Сергію Одаричу Олег Кашко став членом міськвиконкому на громадських засадах.

За 2014 рік Олег Кашко задекларував 65 тис. 640 грн. доходу, все це – зарплата. Також отримав спадщину майже 29 тис грн. Має 1,6 га землі та квартиру площею 83 м2. Річна зарплата дружини становить більш ніж 13 тис грн. Вікторія Кашко має авто – Toyota Highlander 2012 року випуску вартістю близько $35 тис.

Більше детальні інтерв’ю з кандидатами в мери Черкас дивіться ТУТ.