На Корсунщині в школах мерзнуть діти – тут досі не включили опалення

21 Жовтня 2015 17:20

1445417778_dity_holodЗранку в редакцію “Нової Доби” звернулися обурені батьки дітей, що навчаються у Стеблівській та Сахнівській ЗОШ. Як виявилося, у навчальних закладах Корсунщини, які опалюються газом, досі немає опалення.

Батьки у відчаї. Дехто з них збирається разом з дітьми іти до Корсунського управління по експлуатації газового господарства і вимагати там включення опалення. На сьогодні ж багато хто дітей у школу не пускає. Багато дітей хворих.

У відділі освіти Корсунської РДА відмовилися давати коментар з цього приводу через надмірну зайнятість керівництва.
У Корсунь-Шевченківській РДА пояснити таку ситуацію теж виявилося нікому. По прямому номеру голови РДА, який кореспондентам надали в самій установі, вдалося почути лише серію довгих гудків.

Наші кореспонденти обдзвонили кілька десятків середніх освітніх закладів по області. У багатьох районах ситуація подібна то тієї, що в Корсунському. Зокрема мерзнуть учні Золотоніщини, Чигиринщини і Монастирищини. В деяких школах адміністрація була вимушена оголосити дострокові канікули, але в багатьох навчальних закладах діти навчаються. На Маньківщині ж і Христинівщині опалювальний сезон розпочали лише з нинішнього понеділка.

Прокоментував ситуацію заступник голови ОДА Віталій Коваль:

“Так, це дійсно є правдою. Дуже неприємно, що діти стають заручниками через виникнення економічних та правових проблем. На сьогодні у багатьох відділах освіти існує реальна заборгованість перед “Черкасигазом”.
Прикро, що представники “Черкасигазу” не йдуть назустріч, але і їх зрозуміти можна, адже заборгованість за їхні послуги необхідно було ліквідувати заздалегідь через виділення коштів із місцевих бюджетів”.

Проте обласна влада веде перемовини з керівництвом Черкасигазу, щоб усі заклади соціально-гуманітарної сфери були терміново підключені до опалення, так як технічно вони готові до сезону.

У школах десяти районів вже розпочалися канікули, сподіваємося, що вжиті заходи не вплинуть на загальний стан здоров’я дітей.