У Черкасах суд незаконно віддав своє приміщення у приватну власність

30 Листопада 2015 09:24

Суд-Черк23 листопада Київський апеляційний господарський суд скасував мирову угоду, за якою приміщення Апеляційного суду Черкащини перейшло у право власності до ТОВ «Черкасизалізобетонбуд». Про це пише Микола Мирний у «Ні корупції!».

У 2004 році Апеляційний суд Черкаської області уклав угоду з ТОВ «Черкасизалізобетонбуд» щодо реконструкцію приміщення суду площею 3617 кв м, яке знаходиться на вул. Гоголя, 300. Апеляційний суд за рахунок коштів, виділених Державною судовою адміністрацією, профінансував роботи на 4,95 млн грн.

Через невиконання вимог угоди будівельною компанією у кінці 2014 Апеляційний суд вирішив розірвати договір підряду з відшкодуванням збитків у розмірі 4,94 млн грн і звернувся до Госпсуду області. «Черкасизалізобетонбуд» у свою чергу подав зустрічний позов, в якому вимагав визнати за собою право власності на незавершену будівлю на вул. Гоголя, 300.

У січні 2015 року Апеляційний суд Черкащини, Державна судова адміністрація та будівельна компанія звернулися до Господарського суду області, щоб затвердити мирову угоду. Згідно з нею Апеляційний суд за згодою судової адміністрації погодився передати своє приміщення у власність ТОВ «Черкасизалізобетонбуд». Натомість будівельна компанія зобов’язалась виконати ремонтні роботи на 5,03 млн грн. в іншому приміщенні апеляційного суду за адресою вул. Фрунзе, 29.

Суд затвердив мирову угоду. Втім прокуратура звернулася до Київського апеляційний госпсуду, щоб оскаржити це рішення. На думку прокурора, сторони не дотримались тендерних процедур при розпорядженні коштами платників податків, крім того при відчуженні об’єкту комунальної власності було порушено законодавство про приватизацію держмайна.

Представник Черкаської міськради Олег Луговський повідомив, що при укладанні мирової угоди міськрада повинна була надати згоду на розпорядження майном громади Черкас, а цього не було зроблено.

В результаті Київський апеляційний госпсуд скасував мирову угоду.

Довідка:

Засновниками ТОВ «Черкасизалізобетонбуд» є Ніна Бордовська та ТОВ «Черкасизалізобетонстрой», засновниками якого вказані Тетяна Бас та ТОВ «Агро-старт». Кінцевими бенефіціарами усіх трьох компаній є Тетяна Бас, Дмитро Діденко та його дружина Ірина Діденко.

Тетяна Бас – депутат Черкаської районної ради, яка пройшла в райраду від Партії регіонів. Дмитро Діденко – член президії Черкаської організації «Єдиного Центру», який у 2010 році балотувався від цієї партії до Черкаської облради, але не пройшов. Діденко також є президентом асоціації «Група компаній «Добробуд».

Місцеві ЗМІ повідомляли, що по сусідству з приміщенням Апеляційного суду Черкаської області, за адресою вул. Гоголя, 302 «Черкасизалізобетонбуд» з 2012 року будував багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями. Його зведення планували завершити у 2015 році.

Джерело: Наші гроші