Рік у Раді: хто з черкаських нардепів працював, а хто штани протирав

2 Грудня 2015 11:27
slovovolyni.com

slovovolyni.com

27 листопада минув рік від початку роботи Верховної Ради нового, VIII, скликання. Спробуємо підбити підсумки парламентської діяльності народних обранців, пов’язаних із Черкащиною, – наскільки вони плідно та ефективно відпрацювали цей рік.

Як відомо, Черкаську область у ВР представляють 14 депутатів. Половина з них – Геннадій Бобов, Владислав Голуб, Володимир Зубик, Валентин Ничипоренко, Олег Петренко, Сергій Рудик і Антон Яценко – обрані у мажоритарних округах. Ще семеро – Ірина Геращенко, Олександр Долженков, Юлій Мамчур, Василь Німченко, Максим Поляков, Микола Томенко, Віталій Чепинога – обрані за партійними списками.

Відвідуваність

Згідно з письмовою реєстрацією нардепів, найбільш дисциплінованим парламентарем є Микола Томенко. Із 122 пленарних засіданнях він не пропустив жодного. На другому місці – Олександр Долженков (був на 117 засіданнях), третє ділять між собою Олег Петренко і Юлій Мамчур (були на 114 засіданнях).

А от найбільшим прогульщиком Ради став Володимир Зубик (був лише на 35 засіданнях – це кожне третє). Його колега-мажоритарник Геннадій Бобов відвідав 58 засідань. Саме Зубика (і Валентина Ничипоренка) ЗМІ якось називали серед найбільш безвідповідальних нардепів. Лише на 42 засіданнях зареєструвався письмово Віталій Чепинога.

yak-pracyuyut-vashi-mazhorytarnyky-dajdzhest.-cherkasy_ru_normal

Цікаво, що за даними видання “Insider”,  Ничипоренко – парламентар з найбагатшою родиною. Згідно з поданими депутатами деклараціями за 2014 рік, загальні статки сім’ї народного обранця з Жашківщини склали 105 млн грн.

Виступи у парламенті

Найбільше виступів з парламентської трибуни щодо обговорення та доповідання законопроектів мають: Микола Томенко (111 виступів: 71 – з трибуни, 40 – з місця), Ірина Геращенко (88 виступів: 47 – з місця, 41 – з трибуни) та Олександр Долженков (виступав 100 разів: але лише 12 з трибуни, а 88 – з місця).

Жодного разу за весь рік роботи “під куполом” не виступили Володимир Зубик та Віталій Чепинога. По одному разу із трибуни спромоглися звернутися до парламентарів Олег Петренко і Владислав Голуб, Геннадія Бобова вистачило хіба на один виступ із місця…

Сергій Рудик виступив 10 разів із трибуни, 6 – із місця. Валентин Ничипоренко займав трибуну 12 разів, Антон Яценко – 9, а Максим Поляков – тричі.

 

xn--j1aidcn.org

xn--j1aidcn.org

Законотворча діяльність

Якщо за основу брати кількісний аспект зареєстрованих за перший рік проектів законів, то серед найбільш активних у цьому плані депутатів-черкасців є:

Микола Томенко, подав 106 законопроектів, із яких 15 стали чинними актами; в Ірини Геращенко з 49 законопроектів у Раді підтримали 13; Владислав Голуб зареєстрував 27 законопроектів, з яких 4 стали законами, а Віталій Чепинога – всього 10, та третина (3) з запропонованих цим парламентарем законопроектів стали чинними актами. Сергій Рудик подав 52 законопроекти, та тільки 2 з них були підтримані у вигляді чинного акту.

Цікава ситуація у Антона ЯценкаОлександра Долженкова й Максима Полякова. Перший зареєстрував аж 47 законопроектів, другий – 44, третій – 37, утім, жодна пропозиція цих законотворців так і не стала чинним актом.

Однак, уманський мажоритарник Яценко виявився в лідерах цього року трохи в іншій сфері – у кнопкодавстві. У липні журналісти спіймали нардепа на рекордному натисканні кнопок – за один раз Яценко проголосував за шістьох колег. А нещодавно Яценка підловили “на гарячому” вже з Зубиком – вони голосували за своїх колег із “Відродження”.

Найменш активними у своїй законотворчій діяльності стали Володимир Зубик (за рік зареєстрував 6 законопроектів, жоден не став чинним актом), Василь Німченко (показники, відповідно, 7 і 0) і Геннадій Бобов (9 і 0).

Юлій Мамчур, Олег Петренко й Валентин Ничипоренко впродовж року законотворення “наробилися” на один чинний акт.

Гучні голосування

Напевне, найбільш резонансними темами під час першого року роботи Верховної Ради VIII скликання стали: закон про місцеві вибори; зміни до Конституції (щодо децентралізації влади)

Поглянемо, як депутати від Черкащини голосували за ці суперечливі питання.

zakon_vyboryЗаконопроект про місцеві вибори

 14 липня Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори. За законопроект № 2831-3 у другому читанні та в цілому проголосували 257 депутатів за 226 мінімально необхідних.  До другого читання до законопроекту було підготовлено 1547 поправок.

Найголовнішим нововведенням закону, за яким пройшли місцеві вибори 25 жовтня, стало запровадження пропорційної системи із відкритими списками для обрання обласних, міських та районних рад. Перемагає той кандидат, за кого виборці віддали найбільшу кількість голосів.

Вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості.

Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів.

Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі – тобто в один тур.

Згідно із законом, вибори на окупованих територіях Донбасу та в Криму у зв’язку із агресією РФ 25 жовтня не проводилися.

Як голосували за цей законопроект депутати, пов’язані з Черкащиною:

Олег Петренко (округ №194, Блок Петра Порошенка) – за;

Володимир Зубик (округ №195, група “Відродження”) – не голосував;

Геннадій Бобов (округ №196, група “Відродження”) – відсутній;

Владислав Голуб (округ №197, Блок Петра Порошенка) – за;

Сергій Рудик (округ №198, позафракційний) – відсутній;

Валентин Ничипоренко (округ №199, група “Відродження”) – відсутній;

Антон Яценко (округ №200, група “Відродження”) – відсутній;

Юлій Мамчур (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;

Ірина Геращенко (списочниця, Блок Петра Порошенка) – за;

Микола Томенко (списочник, Блок Петра Порошенка) – утримався;

Максим Поляков (списочник, Народний фронт) – за;

Віталій Чепинога (списочник, Блок Петра Порошенка) – не голосував;

Олександр Долженков (списочник, Опозиційний блок) – проти;

Василь Німченко (списочник, Опозиційний блок) – проти.

konst_zakonЗміни до Конституції

31 серпня Верховна Рада у першому читанні погодилася внести зміни у Конституцію щодо децентралізації влади. За проект Постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (№2217а/П1)  проголосували 265 депутатів.

Як голосували за законопроект депутати, пов’язані з Черкащиною:

Олег Петренко (округ №194, Блок Петра Порошенка) – не голосував;

Володимир Зубик (округ №195, група “Відродження”) – за;

Геннадій Бобов (округ №196, група “Відродження”) – відсутній;

Владислав Голуб (округ №197, Блок Петра Порошенка) – за;

Сергій Рудик (округ №198, позафракційний) – за;

Валентин Ничипоренко (округ №199, група “Відродження”) – відсутній;

Антон Яценко (округ №200, група “Відродження”) – за;

Юлій Мамчур (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;

Ірина Геращенко (списочниця, Блок Петра Порошенка) – за;

Микола Томенко (списочник, Блок Петра Порошенка) – утримався;

Максим Поляков (списочник, Народний фронт) – відсутній;

Віталій Чепинога (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;

Олександр Долженков (списочник, Опозиційний блок) – за;

Василь Німченко (списочник, Опозиційний блок) – за.