Яка справжня вартість “піару” чиновників Черкаської ОДА?

3 Березня 2016 13:39
x-true.info

x-true.info

Найгіршим регіоном за показником залучення інвестицій стала Черкаська область. Як засвідчила статистика Мінекономрозвитку, показник падіння інвестицій на Черкащині  за підсумками минулого року склав 31,2%.

 – Як же так могло статись – спитаєте ви – якщо ось уже майже десятиліття ми чуємо про виняткову інвестиційну привабливість нашого регіону?.. Відповідь одна: інвестиційний потенціал Черкащини у владних кабінетах Черкаської ОДА реально  використовують  лише для дешевого «піару». Час від часу у тих же кабінетах на загал озвучують нову інвестиційну «ідею», над якою розгортають уже досить потріпані знамена інвестиційної привабливості Черкащини, – констатує економічний експерт, керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку Дмитро Виноградов. – Згадаємо останню сесію Черкаської обласної ради (19 лютого цього року), де була прийнята так звана «ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2016 РІК». Виникає питання, чи читав хто не будь розділ «Місцевий та регіональний економічний розвиток» цієї програми перед тим, як її виносили на сесію Черкаської Обласної Ради?.. Аби читав, то обов’язково запитав би, чому у програмі немає тих проектів, про які гучно співали піар-фанфари ОДА – під тими ж знаменами піар-привабливості нашого регіону?

Ми не побачили у цій Програмі ані натяку на:

– будівництво сміттєпереробного заводу компаніями «OAK Utility Solutions and Development» (Бахрейн) і «КООР International UA»,

– розвиток аеропорту «Черкаси» – за потенційної підтримки власника «Банку Михайлівський», українського бізнесмена Віктора Поліщука,

– проект щодо створення на Черкащині ІТ кластеру, розвитку ІТ індустрії…

Стосовно проекту, що перебуває у стадії гарячого «піару» наразі – «створення в області першого індустріального парку» – творці програми вирішили зупинитися на нейтральному формулюванні «проведення організаційних заходів».

Відповідь одна – усі ці проекти – це просто черговий дешевий «піар». Той, що коштує мешканцям області надто дорого – бо за це вони розплачуються відсутністю робочих місць, катастрофічним зменшенням рівня доходів та благополуччям своїх сімей.

a30c44f4-1154-4366-8642-580241c29b6bЦікаво, що чиновники Черкаської ОДА, переконані у своїй ролі керманичів економічного розвитку області, якось зовсім «забули» про підготовку «Державної цільової програми розвитку аеропортів», відповідно до якої у 2016 – 2017 роках Уряд України виділяє 187 мільйонів гривень для забезпечення розвитку комунального підприємства «Аеропорт Черкаси». Так само, як не згадали і про початок реалізації інвестиційного проекту з будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції, джерелами фінансування якого є кошти як державного бюджету, так і власні кошти ПАТ “Укргідроенерго” та кредитні ресурси Міжнародного банку реконструкції та розвитку (500 мільйонів доларів США) і Європейського інвестиційного банку (400 мільйонів євро). Прогнозований термін кредитування становить 18 та 25 років відповідно. Загальний кошторис будівництва складає 1,7 мільярда доларів США.

Можливо, про ці проекти у «Програмі економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2016 рік» не йдеться тому, що ці  проекти – дійсно реальні і не залежать від патологічної залежності чиновників Черкаської ОДА від постійного і дешевого «піару».