Оновлений музей Черкаського інституту пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобилю відкрили сьогоді, 26 квітня, у день 30-ої річниці трагедії на ЧАЕС. Презентацію музею, чільне місце в експозиції якого займає вшанування геройського подвигу вогнеборців-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, приурочили до цього дня. У різний час тут навчалися 353 випускника, які боролися із страшною радіаційною бідою.
Музей розповідає також про історію пожежної справи в Україні та про розвиток ЧІПБ – від заснування пожежно-технічного інституту у 1973 році до сьогодення, про наукову, навчальну діяльність закладу, міжнародні зв’язки.
Перед відкриттям оновленого музею на плацу ЧІПБ пройшли заходи на вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
“Ніч на 26 квітня 1986 року відгукнулася в серцях багатьох народів найстрашнішою катастрофою. Першими на боротьбу з вогняною стихією піднялися підрозділи, які очолювали наші випускники – молоді офіцери Володимир Правик і Віктор Кібенок. Ми сьогодні вшановуємо ліквідаторів катастрофи в Чорнобилі, а це люди всіх професій – і пожежні, і лікарі, і будівельники, енергетики і техноги”, – сказав у своїй промові виконуючий обов’язки начальника ЧІПБ Олександр Тищенко.
На думку лідера громадського руху “Рідна країна” Миколи Томенка, в музей ЧІПБ треба водити школярів, аби діти зрозуміли – герої поруч, серед нас.
“Ми шукаємо героїв де-інде: в Польщі, в Америці. А герої – тут, в Україні. Як ті хлопці, випускники Черкаського інституту, Володя Правик і Віктор Кібенок і старше покоління, які у 86-ому рятували Україну і світ. На жаль, про чорнобильців забули. А найбільше, що їм потрібно, – повага і визнання того, що вони справжні українські герої, – сказав Микола Томенко. – Мені здається, в цій системі поваги є дві складові: через історичну пам’ять і через соціальні речі. Їх, на жаль, не вдалося зробити. Один закон, який я ввів, про підтримку людей, які працюють в зоні відчудження, підписаний Президентом. Другий, пов’язаний із дітьми, вдовами і власне з чорнобильцями, заветований. Тому справедливість у соціальному питанні треба ще вирішувати. Займаю таку позицію: найбільша справедливість – це не пільги чи доплати, а справедлива пенсія і гідна зарплата, а чорнобильці самі розберуться, на що витрачати”.
Під час урочистих заходів нагородами було відзначено ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Призи отримали школярі-учасники футбольного турніру у пам’ять Героїв Чорнобилю, який вперше цього року пройшов у ЧІПБ і має стати традиційним. Також орден “Честь, віра, слава” першого ступеню був вручений Миколі Томенку – за підтримку навчального закладу. Томенко, у свою чергу, передав сертифікат від фонду “Рідна країна” на придбання спортивного інвентарю для вихованців ЧІПБ.