Проект юної черкащанки став математичною сенсацією у США (відео)

17 Травня 2016 14:38

 

 isef.in.ua

isef.in.ua

У місті Фінікс (Арізона, США) завершився міжнародний науково-технічний конкурс молодих вчених Intel ISEF 2016 (проходив з 9 по 13 травня), який став успішним для українських учасників.

Від України цього року на міжнародний фінал приїхало 7 фіналістів, відібраних на конкурсах IntelТехно і IntelЕко. За його підсумками молоді таланти України Фіонг Ань Чан (Черкаси) і Олександр Бузін (Київ) отримали два III місця в категоріях “Математика” та “Програмування систем”, а також спеціальний приз конкурсу.

Проект Фіонг Ань Чан, присвячений фігурним числам, став своєрідною сенсацією конкурсу. Вона досліджувала властивості фігурних чисел і змогла вивести формулу для знаходження спільних елементів двох їх послідовностей. Тема властивостей фігурних чисел цікавила багатьох іменитих математиків, серед яких Фермі, Ейлер, Коші. Але досі ще нікому не вдавалося вирішити цю задачу. Отримані результати можуть бути використані в різних сферах наук, наприклад, в криптографії та комп’ютерних науках, біоінженерії та нанофізики, повідомляє прес-служба Міністерстві освіти і науки.

Фіонг Ань Чан з Черкас та Олександр Бузін із Києва також одержали спеціальний приз конкурсу.

На відео, яке презентує проект з фігурними числами, Фіонг Ань Чан розповідає, що вона є ученицею 11 класу Черкаського фізико-математичного ліцею.

intecracy.ua

isef.in.ua

Розробка Олександра Бузіна є практичною: “Інтернет-бібліотека для моделювання об’єктів у просторовому вимірі”. Суть проекту — розробка нового фреймворка, що дозволяє створювати 3D об’єкти для відображення в інтернет-браузерах. Така технологія стане в нагоді як інженерам, так і фахівцям з контенту (наприклад, веб-дизайнерам, маркетологам, журналістам тощо).

Загальний призовий фонд конкурсу становить чотири мільйони доларів – він був розподілений серед 600 фіналістів, які представили проекти в 22 категоріях.