Альтернативою газового опалення стали котли довготривалого горіння, а сировиною для них – гілляки чагарників. Про це розповів Катеринопільський селищний голова Іван Гегедош, пише видання “Вісті Черкащини” з посиланням на сайт “Містечко над Тікичем”.
“У цьому можна переконатися, слідкуючи за роботою подрібнювальної машини, яка працює в Катеринополі на місцях розчистки кущів та зарослів. За ініціативи селищної ради нині проводиться розчистка кладовищ та усіляких насаджень. Після цього зазвичай залишаються купи вирубаних гілляк. Раніше їх би просто вивозили і спалювали. Або вони з часом просто згнивали, демонструючи загальну картину людської безвідповідальності. Тепер маємо прогрес: це цінна сировина для енергоекономних котлів. Саме гілляки і перетворюються на альтернативне паливо, подрібнюючись на тріски у спеціальному механізмі, якому за надто шумну роботу вже дали прізвисько “пекельна машина”.
Хоча на вид – досить симпатичний агрегат.
Ідея його придбання стосується Катеринопільського селищного голови Івана Гегедоша. Агрегат належить приватному підприємцю, дружині Івана Тіберійовича. Що не кажіть, а в нашому суспільстві можна успішно поєднувати державну службу з бізнесом, не переступаючи при цьому закон…
– Задум купити таке обладнання виник у мене, коли випадково побачив, як працює ця установка в Черкасах, – розповідає Іван Тіберійович. – Зрозумів, що завдяки цьому можна отримувати тонни твердого палива, яке б використовувалось у котлах довготривалого горіння. Адже не секрет, що дошкільні установи потрібно переводити на твердопаливні котли. Таким чином, нашими чагарниками можна 2 роки дитсадки опалювати, економлячи до 700 тисяч гривень бюджетних коштів.
Іван Гегедош запевняє, що людям похилого віку доставляє таке паливо безкоштовно. Проблеми, як говорить Іван Тіберійович, бувають лише з транспортом. По можливості його надають місцеві підприємці.
Минулими вихідними на Студінському кладовищі при оголошеному селищною радою “п`ятничнику” чи суботнику вирізано ряд шовковиць. Це були зарослі, плоди з яких навряд чи хто споживав, можливо, тому, що вони поряд з місцем останнього спочинку людей. Після проведених робіт гілляки акуратно складено вряд біля дороги (на знімку). Звідси їх зручно подавати до “пекельної машини”. Дехто говорить, що Іван Гегедош хоче налагодити ще й пресування трісок у брикети.
Нагадаємо, років 10 тому при тодішньому селищному голові Надії Лисак під видом благоустрою також було вирізано дерева навколо кладовища. Цю роботу виконав місцевий комунгосп, очолюваний на той час Володимиром Гелетком, який сьогодні втік від судимості і перебуває чи то в міжнародному чи міждержавному розшуку. Куди поділося вирізане дерево, люди лише здогадувалися. Ще в той час комерсанти активно перепалювали фруктову деревину на вугілля для барбекю та мангалів. Гілляками, правда, тоді не цікавилися і вони перегнивали на купах.