Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав розпорядження проводити аерофотозйомку лісів для моніторингу їх вирубки. Він зазначив, що у найближчий час буде відома повна картина цієї ситуації по Україні. Однак черкаські чиновники про таке доручення чують вперше. А місцеві екоактивісти радіють в очікуванні змін.
На Черкащині про реалізацію такої ініціативи Прем’єра чиновники поки що чули лише від ЗМІ. Так, перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда заявив, що ніяких розпоряджень від офіційного Києва в установі не отримували. “Поки що не відомо, чи буде проводитися така аерофотозйомка на Черкащині. Якщо й буде, то цим має займатися не лісгосп, а спеціальні підрозділи з відповідною технікою”, – пояснив він.
Заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександр Позняков взагалі вперше чує про таку ініціативу та переконує, що якщо її впровадять, то піклуватися цим має сам лісгосп.
За словами чиновника, у цьому році до інспекції не надходило багато звернень щодо вирубки зелених насаджень. “Найбільш проблемними в області залишаються лісосмуги. По ним найбільша кількість звернень. Торік найактивніше вирубували ліси у Шполянському, Звенигородському та Черкаському районах. У цьому ж році ситуація спокійніша”, – пояснив Олександр Позняков та підкреслив, що проблема з лісосмугами виникає через те, що ці території нікому не належать та не перебувають на балансі.
Питання лісосмуг не на жарт турбує і черкаську екоактивістку Людмилу Ткаченко. За її словами, ця проблема в області виникла через те, що влада не хоче комплексно підходити для вирішення актуальних екологічних питань. На ряду з лісовими смугами, болісним в області залишається проблема зникнення, забруднення великих та малих річок.
Щодо ініціативи Прем’єра, то Людмила Ткаченко переконана в її доцільності та необхідності. “На Черкащині нахабно вирубують навіть ліси першої категорії. Які не можна чіпати без дозволу ВРУ”, – каже вона та зазначає, що таких випадків вистачає у Дахнівці.
За словами Людмили Ткаченко, якби на Черкащині контролювали лісові насадження за допомогою аерофотозйомки, то порушення фіксувались би щодня. І не тільки ті, що стосуються лісів.
“Прибережна територія майже вся забудована з порушенням законодавства. Несподіванок буде чимало. Коли подібні заходи проводили у Борисполі, то виявили, що потужні стратегічні об’єкти використовують територію втричі більшу за відведену їм. Це факт самозахоплення землі. До того ж знайшли на території вільні землі”, – розповідає громадська діячка.