У зв’язку з відкриттям 13 серпня сезону полювання на пернату дичину на Черкащині розроблено план спільних дій щодо посилення заходів державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
Створені мобільні групи із представників Державної екологічної інспекції, Національної поліції, водного патруля, Управління лісового та мисливського господарства та громадських інспекторів з охорони довкілля Черкаської області. Основне завдання мобільних груп – проведення природоохороннихрейдів по виявленню випадків браконьєрства та інших порушень правил полювання.
Державна екологічна інспекція наголошує, що полювання на територіях природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянках, в межах населених пунктів та в угіддях, не зазначених у дозволі встановленого зразка, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Звертаємось до мисливців з проханням не порушувати правила полювання та правила пожежної безпеки в місцях полювання.
Нагадуємо, що за перевищення норм відстрілу нараховуватимуться збитки: за одну гуску фазана або куріпки — 500 гривень, за одну качку лиски, кулика, перепілки — 250 гривень.
Ті ж самі порушення в межах територій природно-заповідного фонду вартують значно більше: за одну гуску фазана або куріпки — 938 гривень, за одну качку лиски, кулика, перепілки — 469 гривень.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що за порушення правил полювання до громадян буде застосовано попередження або штраф у розмірі від 102 до 1020 грнивень, а на посадових осіб — штраф від 510 до 1530 гривень.
За повторне порушення правил полювання штрафи застосовуються в подвійному розмірі з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з такою ж конфіскацією.
За порушення природоохоронного законодавства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, — на громадян передбачено штраф від 153 до 408 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої та на посадових осіб — від 255 до тридцяти 510 з конфіскацією.
Порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра, бойових припасів, — тягне за собою накладення штрафу від 119 до 170 гривень з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого. Повторні дії призведуть до накладення штрафу від 170 до 255 гривень з конфіскацією зброї і бойових припасів.
Порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра або правил взяття їх на облік в уповноваженому органі Міністерства внутрішніх справ України у разі зміни місця проживання – тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За інформацією Державної екологічної інспекції в Черкаській області