Інформації агрометеорологів цієї осені не радують наших аграріїв. Посуха триває, ефективних дощів не було. І якщо у першій половині вересня були досить комфортні умови для закінчення збиральної кампанії, то із середини місяця – а це початок оптимальних строків сівби озимої пшениці, такі прогнози викликали тривогу.
За інформацією начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, верхній шар ґрунту в області тривалий час залишається сухим, що ускладнює підготовку ґрунту, проведення сівби озимини та появу сходів. Дощі, що пройшли в області останніми днями кількістю від 1 до 6 мм, істотно не вплинули на стан ґрунту. Відомо, що гарантоване одержання дружніх сходів забезпечується тоді, коли запаси продуктивної вологи не менші за 10 мм у шарі ґрунту 0–10 см, а в орному — 20–30 мм. У разі запасів в орному шарі менше 5 мм – сходи отримати неможливо, а в разі запасів 6–10 мм – сходи будуть зріджені й ослаблені внаслідок того, що проростання триватиме довго, – підкреслив Постригань. Фактично ж у західній частині області в орному шарі грунту сухо, у східній –2-12 мм. Тож поля просять гарного дощу.
За прогнозами синоптиків, до кінця вересня погода залишиться нестійкою: із коливаннями температури та періодичними дощами, більш ефективними в кінці місяця. До 26 вересня поступово потеплішає ( вночі до 4-9°, вдень до 13-18°), надалі температура знизиться на 2-3°.