Виделку зі стравоходу витягали в черкаської нареченої

23 Вересня 2016 08:28
Зі стравоходу сторонні предмети витягають за допомогою щипців та ендоскопа. Дорослим — під місцевою анестезією. Дітям — під загальним наркозом. Фото polik50-ufa.ru

Зі стравоходу сторонні предмети витягають за допомогою щипців та ендоскопа. Дорослим — під місцевою анестезією. Дітям — під загальним наркозом. Фото polik50-ufa.ru

Чоловік купив карасиків, насмажила повну миску. Сіли вечеряти. Правильно кажуть, коли їси, треба бути глухим і німим. Я ж сиділа й коментувала серіал. І тут відчуваю, в горлі закололо. Зрозуміла, що кістка. Хватаю “цілушку” хліба й жую, щоб швидко проковтнути. Кістку все одно відчуваю, — розповідає черкаска 33-річна Олена Турська.

— Чоловік подивився з ліхтариком, нічого не побачив, — продовжує. — Зрозуміли, вона десь глибше. З’їла ще кілька шматків хліба, вже змочила олією. Чую, в горлі дере, а кістка все одно там. Викликали таксі й поїхали в лікарню. Лор діставав загнутими інструментами, ніби ножицями. Кісточка тоненька була й довга. Застряла у стравоході, самі б нічого не зробили. Лікар сказав, через таку кісточку можуть бути великі проблеми. Від карасиків відвернуло надовго. Якщо їм, то лише з живота. Верх віддаю коту.

За словами завідувача отоларингологічного відділення ­черкаської обласної лікарні 52-річного Віктора Хоміка, щороку у відділення по допомогу звертається понад 20 таких пацієнтів.

— У стравоході є звуження на відстані 20—30 сантиметрів від зубів. Там застряє їжа чи кістки. Інколи бувають ­курйозні випадки. Якось із весілля привезли наречену. В неї з горла стирчала виделка з не­ржавійки. Жінка була напідпитку. Виявляється, умудрилася проковтнути шматок м’яса разом із прибором. Ми спочатку витягли вилку, а потім дістали м’ясо. І вони поїхали святкувати далі.

Гладенькі невеликі предмети можуть проскочити в шлунок. Гострі застряють і шкодять стравоходу.

— У нас був хлопець розумово відсталий. Він звернувся за допомогою на дев’ятий день, як у стравоході застряло ­м’ясо з кісткою. Там почалося запалення й вигнила ­дірка. Прооперували його. Але процес пішов так далеко, що вразив органи. Через три доби він помер.

Найчастіше сторонні предмети ковтають діти та люди похилого віку, що не мають зубів. Місце, де зупинилося чужорідне тіло, виявляють при обмацуванні шиї та на рентгені.

— До нас привезли 72-річну жінку з села. В неї застряв у стравоході зелений волоський горіх. Виявляється, вона десь прочитала, що такі плоди допомагають знизити тиск. І вирішила ковтнути його як таблетку. Діставати було непросто, бо важко зачепити за шкірку. В іншої в стравоході застряв протез нижніх зубів. Витягти ту пластмасу з зубами не можна було. А то якось витягували в літнього чоловіка свіже м’ясо. Діти готували шашлики, і він взяв у рот чималий шматок, не маючи зубів, — каже Віктор Хомік.

Лікар наголошує, не треба намагатися проштовхнути їжу, кістку чи сторонній предмет.

— Бувають випадки, коли ­намагаються це ­зробити не лише за допомогою виделки, а й ­палички. Тільки травмують стравохід або ­горло і завдадуть більшої шкоди. Заїдання сухарями чи іншою грубою їжею теж не дасть результату. Тривале перебування стороннього предмета в стравоході призведе до запалення. А навколо важливі органи — легені, серце, судини. Якщо запалення перейде на них, це загрожуватиме життю, — додає Віктор Хомік.

Джерело: gazeta.ua