День “рідного” туризму: 10 сіл Черкащини з веселими пригодами (фото, карта)

27 Вересня 2016 15:38

Сьогодні – день туризму в Україні і світі. Ми пропонуємо читачам підбірку із 10 тематичних сіл Черкащини, куди можна (і треба!) поїхати за веселими пригодами, розвагами та позитивними емоціями з друзями та родиною. Важливо! Організатори зауважують – до розваг запрошують групи дорослих і дітей кількістю не менш 15 осіб.

 
ck-sela4-1

“Зерноленд” (Івківці, Чиринський район)

Розважально-пізнавальна атракція “Зерноленд” працює тут два роки. Охочі до пригод можуть постріляти з лука, намолоти борошна на прадавніх жорнах, пройти квест і потрапити до казкової Семидубової гори, де, за легендами, поховано Богдана Хмельницького. А ще власноруч випекти ароматний, хрусткий хлібець, виготовити папір і просто відпочити та набратися позитивних вражень.

13346454_1126546454054331_7271869434779635734_n

Фото Сергія Черкасова

Нині “Зерноленд” – знана й популярна розвага на Черкащині, яка приваблює туристів різного віку. У сезон сюди щодня приїздить до 200 туристів із Черкащини та сусідніх областей: Кіровоградської, Полтавської, Київської.

“Казки сторожової застави” (Чубівка Чигиринський район)

У етнографічно-реабілітаційному комплексі “Казки сторожової застави” вам розкажуть про про історичну приналежність місцевості (Казки Козака Чуба) та познайомлять із селом – для гостей тут заплановані екскурсії до Свято-Онуфрієвого монастиря, на скіфське городище та козацький редут, Вітряну гору й ряку Тясмин. Для активних – квест “У пошуках Козацьких скарбів”.

Також розважатимуть майстер-класами (козацька зброя, лялька “стригушка”). Зголодніли? Нагодують козацьким обідом.

“Картопляні розваги” (Головківка, Чигиринський район)

Столиця картоплі. У Головківці впевнені – село унікальне, адже жоден населений пункт не може похвалитися такою кількістю сортів картоплі, яку тут вирощують.

10549216_786986848019086_5190686731950741016_o

Тут на мандрівників чекає цікавий квест, пройшовши який та зібравши всі необхідні підказки, можна дізнатися дивовижні факти про історію й “подорож” картоплі від Перу до України. Провести цікавенні хімічні досліди з крохмалем. І найголовніше – поласувати пресмачними шоколадними кексами, які виготовляються з… картоплі та власноруч приготувати ароматні чіпси з використанням натуральної, духмяної приправи.

“Солодка Грушківка” (Кам’янський район)

Колись тут був великий цукровий завод – один з найбільших серед побудованих родиною Терещенків, від якого нині залишилося лише приміщення млина.Також Грушківка – героїчне село, адже саме тут був найпотужніший осередок повстанців проти більшовизму в часи Холодноярської республіки.  А нині Грушківка приваблює усіх, хто втомився від міського шуму й бажає провести час на одинці з мальовничою природою, подихати цілющим повітрям, посмакувати солодкими фруктовими десертами й доєднатися до традицій та звичаїв наших предків.

На мандрівників чекає інтригуючий квест, знайомство з історією села та старого цукрового заводу, творчі майстер-класи, у тому числі й виготовлення солодощів власноруч та ще багато інших цікавинок.

“Подорож до країни Мамонтландії” (Межиріч, Канівський район)

На території села Межиріч далекого 1965 року було відкрито стоянку мисливців на мамонтів, вік якої, на думку вчених, 15-20 тисяч років. На її території знайдено чотири споруди з кісток мамонтів: різні за формою, розмірами, архітектурою зовнішнього облицювання. Унікальність знахідки ще й у тому, що межиріцькі забудування – єдині у світі, не мають аналогів на жодному континенті. Залишки однієї зі стоянок до цього часу зберігаються на території села. І ось другий рік поспіль у селі розвивається цікавий розважально-пізнавальний проект “Подорож до країни Мамонтландії”.

facebook.com/prydumatyselonanovo

facebook.com/prydumatyselonanovo

Тут в ігровій формі, розробивши кількагодинну програму-квест, проводять екскурсії для школярів і навіть влаштовують справжнісіньке полювання на мамонта. Є ще цікаві майстер-класи, на яких вчать працювати з глиною, готувати пресмачне печиво у формі мамонта. Також гості пройдуть цікаві випробування, під час яких доведеться з підручних матеріалів побудувати тимчасове житло, посмакувати смачною мисливською кашею.

“На гостини до древніх слов’ян” (Хмільна Канівський район)

Узяти участь у незабутній пригоді, дізнатися більше про побут і вбрання наших предків, поласувати смаколиками в Хмільній зможуть і дорослі, і малі. Ідею проекту підказала історія села. Річ у тім, що колись на території, де зараз знаходиться населений пункт, було древньоруське місто Родень. Про це свідчать і численні археологічні розкопки, і праці відомих істориків.

А ще в Хмільній знаходиться найбільший у Європі Великий Хмільнянський яр. У довжину він сягає 18 км, а по периметру – 110 км.

ukrainaincognita.com

ukrainaincognita.com

У атракції в Хмільній можна дізнатися, який одяг носили пращури-слов’яни. Спеціальні наряди організаторам атракції на замовлення пошила місцева майстриня. Також проводятьмайстер-класи: можна спробувати змолоти зерно пшениці на старовинних жорнах, спекти смачні коржі на відкритому вогні. Зголоднілих гостей частуютькашею та унікальним десертом – київським сухим варенням, яке готується з в’ялених ягід та меду.

“Оселя фантазії” (Гельмязів, Золотоніський район)

Просвітницько- розважальна, навчально-освітянська атракція “Оселя фантазії” побудувана на пригодах, пов’язаних із пошуками скарбів. Адже за давніми переказами, колись в селі було знайдено схованку козаків із коштовностями, за які й побудували місцевий Свято-Троїцький храм.

facebook.com/prydumatyselonanovo

facebook.com/prydumatyselonanovo

Програму розробили і для дорослих, і для дітей. Тривалість від двох до чотирьох з половиною годин. Вирушаючи в захопливу пригоду, мисливці за скарбами вчаться робити талісмани, піднімаються на місцеву Гельмязівську говерлу, розкривають секрети “Гельмязівського букету” – пресмачного чаю, виготовленого за спеціальним рецептом із лікарських духмяних трав.

“На воді, з водою та з води” (Сорокотяга, Жашківський район)

Різні події траплялися в Сорокотязі, навіть кажуть, що колись тут був один з найголовніших відрізків шляху “із варяг у греки”. Нині ж на території села розташовується багато ставків. Це і стало визначальною умовою для створення пригодницької атракції “На воді, з водою та з води”.

facebook.com/prydumatyselonanovo

facebook.com/prydumatyselonanovo

Тут можна позмагатися у силі та спритності, знайти скарби чотирьох стихій, розгадати ребуси володаря лісу, здолати водні перешкоди та пройти складні лабіринти. А також провести цікаві досліди з водою, які на шкільних уроках ніколи не покажуть. Тут реально навчитися натягати лука та вправно веслувати. Ще доведеться не заблукати у магічному лабіринті Аранхідів, перемогти Солов’я-Розбійника, повітряним шляхом обійти пастки велетенського павука і не потрапити у його міцне павутиння.

“На гостини до старого млина” (Коржова, Уманський район)

У Коржовій знаходиться унікальна історична й культурна пам’ятка – чи не єдиний в Україні водяний млин. І зараз млин може бути взірцем використання відновного джерела енергії. Ця унікальна споруда й надихнула на створення цікавої атракції – “На гостинах у старого млина”.

У музеї можна побачити чимало цікавих речей: від жорен і кульманів до робочих інструментів, що використовувалися для обробітку землі. Для малюків розроблено майстер-класи, які в себе у господі проводять народні умільці. Можна навчитися робити ляльки-мотанки, познайомитися із старовинним ремеслом – гончарством, повправлятися у соломкарстві й ткацтві.

Гостям пропонують розваги на увесь день, а вечір закінчується смачною юшкою на березі річки.

“Чарівна ниточка” (Пугачівка, Уманський район)

Секрети давнього ремесла – ниткопрядіння з різних видів сировини – відкриються відвідувачам захоплюючої атракції “Чарівна ниточка”. У садибі майстрині Валентини Альошкіної живуть та з задоволенням спілкуються з гостями кролики і кізоньки, пух та вовна з яких потім перетворюються на теплі рукавички та шалики. А на городі росте льон, тоненькі стебельця якого за правильної обробки перетворюються на нитку, а потім і на тканину. Разом із “Чарівною ниточкою” гості помандрують у минуле Пугачівки, та візьмуть участь у цікавому квесті.

Село запрошує наймолодших гостей і дорослих, яким неодмінно припадуть до душі як сільська гостинність, так і чудові краєвиди, що відкриваються з сільської околиці. Є тут і річка, і озеро. На березі приготують смачну рибну юшку і запросять покататися на човні.

Підготовлено за матеріалами вісника “Українське село по-новому”