Майже півмільйона гривень від Канади отримала Черкащина на безпритульних тварин

12 Жовтня 2016 17:00
news.pn

news.pn

Черкащина стала другим регіоном України, де почала діяти обласна Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Програма, що запроваджує в області гуманні стандарти поводження із безпритульними тваринами, передбачає створення у кожному районі Черкащини стерилізаційно-карантинного пункту, де безпритульні тварини проходитимуть карантин, стерилізацію та вакцинацію проти сказу. На створення трьох таких пілотних пунктів Черкащина уже отримала майже півмільйона гривень від   Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив.

Програма передбачає створення в області мережі стерилізаційно-карантинних пунктів, що будуть виконувати кілька головних завдань: із допомогою операцій із стерилізації унеможливлювати появу нових чотирилапих безхатченків на вулицях, та з допомогою щеплень тварин від сказу – контролювати ситуацію із епідеміологічною безпекою населення. 

“Поштовхом до створення програми стали численні факти вбивства безпритульних тварин – таким чином різні райони області намагалися по-своєму регулювати проблему зростання їх чисельності на своїх територіях. Сьогодні – із прийняттям на рівні області загальної Програми – кожен  район отримав еталон вирішення цієї проблеми гуманним і єдиним законним в Україні способом. Способом, розробленим на основі методики, що успішно дозволяє вирішувати проблему зниження чисельності безпритульних тварин розвиненим країнам світу –  адаптованим до наших реалій і пропрацьованим із врахуванням  зауважень усіх профільних департаментів, аби забезпечити дійсно ефективну методику, що буде працювати у наших умовах, – повідомила віце-президент Черкаського обласного благодійного фонду “Еко-Центр” Оксана Савіцька. – Саме така методика успішно працює у Черкасах ще із 2010 року, одразу знизивши кількість скарг городян стосовно безпритульних тварин із 420 до  майже 160 на рік”.

Уже із наступного року у області починає діяти три перших, пілотних, стерилізаційно-карантинних пункти, майже півмільйона гривень на які виділив Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив, що діє при Посольстві Канади в Україні.

“Нашу область і нашу організацію було обрано, аби створити в  Україні прецедент відкриття у межах регіону цілої мережі закладів для вирішення проблеми безпритульних тварин – і почати вирішувати цю проблему не просто на рівні якогось одного міста, а цілої області, – зауважила  БФ “Еко-Центр” Олена Литвинова. – За рахунок Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні,  на Черкащині  буде облаштовано три перші стерилізаційно-карантинні пункти – у м. Канів, смт. Катеринопіль та м. Золотоноша. Кошти у сумі майже півмільйона гривень виділено на практично стовідсоткове облаштування пунктів –   це придбання медичного інструментарію для стерилізацій, засоби відлову та транспортування тварин. Решту – частину приміщення (для відкриття пункту, де проводитимуться стерилізації), вживане авто (переобладнане для відлову) та облаштування вольєрів – має забезпечити місцева влада”.

На сьогодні, у кожному із населених пунктів триває підготовка до відкриття стерилізаційно-карантинних пунктів та початку їх роботи уже із наступного року.

Наступними ж кроками БФ “Еко-Центр” стане організація стерилізаційно-карантинних пунктів у інших районах області, співробітництво із міжнародними урядовими та благодійними установами для розширення можливостей  зоозахисної діяльності у регіоні, та  робота у напрямку прийняття  програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на загальнодержавному рівні.