Французька компанія “БЕТЕН Енженьєрі” взялася за дослідження побутових відходів у Черкасах. Наразі на території КП ЧЕЛУАШ побутовий морфологічний аналіз сміття. В подальшому це дозволить обрати найбільш оптимальний шлях для вирішення проблеми з утилізацією сміття.
За словами представника компанії Мішеля Форже, досліджують зразки відходів із різних куточків Черкас. Для цього вони умовно поділили місто на чотири частини: багатоповерхівки, приватний сектор, центр (комерція та ресторація), промислова. Ініціатива аналізу комунального господарства Черкас належить міській раді – тут звернулися до Інституту енергоефективності України, з яким співпрацює “Бетен Енженьєрі”.
“Упродовж тижня з кожної зони ми відбиратимемо по декілька зразків і аналізуватимемо їх. Зокрема, сортуватимемо сміття за фракціями, розміром і типом відходів за 34 категоріями, – сказав він. – На підставі цього ми вже будемо розраховувати техніко-економічне обґрунтування проекту з управління відходами. Утім, на першому етапі нашої роботи ще складно спрогнозувати результат – чи тут доцільний проект сміттєпереробного заводу, чи сміттєспалювального з урахуванням європейських екологічних норм, чи полігону твердих побутових відходів із опцією, скажімо, видобутку біогазу. Концепція проекту буде розроблена саме за результатами морфологічного аналізу сміття”.
“БЕТЕН Енженьєрі”, за словами їхніх представників, працює в Україні майже 25 років. Бралися за розробку різних промислових проектів у Херсонській та Одеській областях (у сфері сонячної та вітрової енергетики), Хмельницькій (котельня на біомасі для одного із заводів), Харківській області (очистка стічних вод), Луганській (утилізація шахтного метану), Донецьк (будівництво заводу з виробництва сміттєзбиральних машин). Водночас, компанія здійснює свою діяльність у Молдові та Казахстані.
Дослідження відходів триває у рамках програми FASEP за фінансової підтримки Уряду Франції.
Після здійснення морфологічного аналізу фахівці перейдуть уже до
безпосередньо розробки концепції проекту з управління відходами для Черкас та підрахунку його рентабельності.
Як зауважив заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Андрій Наумчук, у разі ухвалення рішення про зведення заводу для утилізації сміття, його майбутнє місце розташування узгодять із громадою міста.
За матеріалами Черкаської міської ради