Після набуття чинності Закону про декомунізацію карти українських міст і сіл змінилися до невпізнання. Які нові назви вибрали для вулиць Черкаської області, що потрапили під дію закону, з’ясовували у компанії Яндекс-Україна.
За рік на Яндекс.Картах у зв’язку з декомунізацією було перейменовано біля 800 вулиць Черкащини. За цим показником вона увійшла до топ-5 регіонів України із найбільшою кількістю змін:
1. Дніпропетровська область – близько 1400 перейменованих вулиць
2. Харківська – 1300
3. Київська – 1000
4. Донецька – 970
5. Черкаська – 800
Першочергово на Черкащині перейменовували “жовтневі” (Жовтнева; 10, 20, 40, 50 років Жовтня, тощо) та Комсомольські вулиці. Ось яких назв зникло з карти області найбільше:
1. Жовтнева/Жовтня – 24
2. Комсомольська – 23
3. Леніна – 22
4. Кірова – 21
5. Чапаєва – 14
Замість “радянських” назв на карті з’явилися Соборні та Покровські, Затишні і Святкові, Гайдамацькі та Козацькі. Ось яких назв у регіоні додалося більше, ніж інших:
1. Гайдамацька – 11
2. Івана Богуна – 9
3. Незалежності – 9
Якщо говорити про теми, яким віддавали перевагу при виборі нових назв вулиць, то на першому місці були події, що відображають новітню історію України. Так на Черкащині з’явилась 21 вулиця Небесної Сотні, Революції Гідності, Добровольчих Батальйонів та інші.
На другій сходинці – релігія. На Черкащині додалося 20 вулиць, названих на честь церковних свят чи святих, наприклад Успенська, Святотроїцька і Благовісна.
На третьому місці тема козацтва, приміром вулиці Козацька та Вільного Козацтва (11 нових).
Іноді під перейменування потрапляла чи не єдина вулиця в селі. Так, колишня Жовтнева в селі Лука стала вулицею Фаддея Піддубного.
Досить часто вулицям намагалися підібрати “зручні” назви, схожі на старі за звучанням або змістом. Наприклад, у Зеленодольську вулицю 30-річчя Перемоги перейменували на вулицю Перемоги. А замість 5 Грудня у Смілі та 1 Травня у селі Боярка з’явились вулиці 1 Грудня.