Якою є радіаційна обстановка на Черкащині?

7 Квітня 2017 08:30

Упродовж березня року радіаційна обстановка на території Черкаської області була стабільною. Про це свідчать результати щоденних вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання (далі по тексту гамма-фон) метеостанціями області, повідомляють у центрі гідрометеорології.

За інформацією начальника обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, добові значення гамма-фону в березні коливались в межах 10 – 15 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 15 мкР/год були зафіксовані у місті Каневі (13 днів) та у містах Жашків, Звенигородка, Сміла, Черкаси – по одному дню. Мінімальні значенням гамма – фону спостерігались у містах: Золотоноша (4 дні), Чигирин (2 дні); Черкаси (1 день).

Середні значення гамма-фону за березень:
11 мкР/год – у містІ Золотоноша;
12 мкР/год –у містах Черкаси, Чигирин;.
13 мкр/год – у м. Жашкові. Звенигородка, Сміла та Умань
14 мкр/год – у місті Канів.

Упродовж останніх років середні значення гамма випромінювання по всім вищезазначеним населеним пунктам в основному стабільні. В порівнянні з 2016 роком намітилась тенденція до зменшення на метеостанціях Золотоноша та Звенигородка.

Проте, не виключена ймовірність окремих коливань радіоактивності приземної атмосфери, що можуть виникати внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних явищ, антропогенних факторів на тлі залишкового Чорнобильського забруднення.