Один із основних черкаських інтернет-провайдерів вивчає технічну можливість виконання рішення РНБО про блокування російського контенту

17 Травня 2017 22:54

Один із основних інтернет-провайдерів у Черкасах і області – компанія McLaut – вивчає технічну можливість виконати рішення РНБО про блокування російського контенту, про що абоненти компанії будуть повідомлені додатково.

Про це повідомляють на офіційному сайті компанії.

vk.com/ukrlit_memes

Нагадаємо, 17 травня 2017 року набув чинності Указ Президента України від 15.05.2017 року № 133/2017, яким введено в дію рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Пунктом 2 Рішення РНБО встановлене застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб та до юридичних осіб.

Зокрема, окремими обмежувальними заходами встановлено заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів/сервісів на доменах yandex.ru, yandex.ua (у тому числі такі сервіси, як пошта, мапи, перекладач, новини, таксі тощо), а також дочірніх проектів «Яндекс» auto.ru і kinopoisk.ru, до ресурсів/сервісів Mail.ru (www.mail.ru), kaspersky.ru, drweb.ru та соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Однокласники» (www.ok.ru).

Згідно з рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України Служба безпеки разом з іншими правоохоронними органами на даний час розробляються зміни до законодавства України щодо механізму блокування відповідних Інтернет-ресурсів.