Календарне літо добігає до кінця. Осінь обережно прокладає свої стежки. Спадає спека, коротшають дні, темнішими стають ночі.
У формуванні погоди зменшується роль сонячної радіації, проте збільшується циркуляційна діяльність. Атлантичні циклони обумовлюють часті чергування теплої і холодної погоди та періодичні незначні опади.
Так і сьогодні вночі атмосферні фронти з заходу на більшості площ зумовили зливові дощі загальною кількістю 0,4-3,0 мм, місцями у супроводі гроз. Проте, така кількість опадів виявилась не ефективною для покращення стану зволоження верхнього шару грунту. На більшості площ він слабко зволожений та сухий, лише в районах північного заходу області добре зволожений. Тобто умови для сівби та появи дружніх сходів озимого ріпаку в області зберігаються складні, інформують в Черкаському гідрометцентрі.
Унаслідок дефіциту опадів та високих температур повітря на річках області спостерігається режим низької літньої межені. Так, за даними гідропосту Велика Яблунівка, що у Смілянському районі, на р. Тясмин рівень води знизився до 151 см, що є найнижчим показником за увесь період спостережень на цій річці.
Така погода створює несприятливі метеорологічні умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері.
Щодо пожежної небезпеки то в Черкаському районі утримується надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека, що вважається стихійним явищем погоди. На решті території області мала (2 клас) та середня (3 клас) пожежна небезпека.
За прогнозом синоптиків, до 5 вересня виступ Азорського антициклону формуватиме переважно сонячну та суху погоду. Температурний фон поступово підвищиться.
29-31.08 вночі 8-13º, вдень 18-23º.
1 вересня вночі 9..14º вдень 22..27º.
2 вересня вночі 12..17º, вдень 25..30º.
Така погода сприятиме проведенню Дня знань та інших громадських заходів, збиранню врожаю, якісній підготовці до осінньо-зимового періоду.