На Черкащині надзвичайна ситуація: горять торфовища (фото)

18 Вересня 2017 19:00

Надзвичайну ситуацію оголосили на Черкащині – недалеко від Черкас горять поклади торфу.

Як інформують в обласному управлінні ДСНС, 17 вересня в Черкаському районі в районі селища Ірдинь (у адміністративних межах Білозірської сільської ради) загорілася суха трава. Через велику площу загорання та появу осередків горіння на торфополях, в смт. Ірдинь відбулось виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За результатами сьогоднішньої робочої поїздки рішенням комісії з ТЕБ та НС було оголошено надзвичайну ситуацію.

На місці події виявили осередки згорілої сухої рослинності на площі близько 51 га. Також зафіксовані осередки загорання торф’яного ґрунту.

Станом на 15 годину 18 вересня, в районі селища Ірдинь розгорнуто постійно діючий зведений загін, до складу якого увійшли чотири підрозділи управління ДСНС з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь.

На місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил – 16 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 38 рятувальників.

Керівництво гасіння здійснює штаб пожежогасіння управління ДСНС, створено три оперативні дільниці. На боротьбу з вогнем подано 11 різноманітних пожежних стволів.
Для відновлення роботи спеціальних насосів Державного підприємства «Черкаситорф» на місці працюють робочі групи «Обленерго». По завершенню робіт, для змочування торфополів з‘явиться можливість підняти в меліоративних каналах рівень води.


Працівники лісового господарства за допомогою тракторів проводять обвалування та створення меліоративних полос навколо небезпечних ділянок.

Для обмеження перебування в небезпечній зоні сторонніх осіб, представниками поліції навколо місця пожежі перекриті усі автомобільні та пішохідні шляхи.

До таких загорань з настанням часу осінніх польових робіт та сезону полювання часто призводить людський фактор, зауважують рятувальники.
Зокрема, мисливці, рибалки і туристи, що відпочивають в екосистемах, а також власники приватних домогосподарств, сільгоспвиробники, які розкладають багаття, випалюють на відкритих територіях суху траву, а на полях стерню та пожнивні рештки.

У випадку зміни напрямку вітру, в населених пунктах Ірдинь, Білозір‘я та Дубіївка можливе задимлення повітря.

Що родять роботи рятувальники під час підвищеної задимленості повітря:

– намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
– тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
– по можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря;
– проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
– при посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною;
– збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
– у разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря;
– продукти із власних городів мешканцям в зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити, а у разі підозри щодо їх доброякісності (сліди нальоту, сажі тощо) направляти продукцію для дослідження до територіальних органів Держсанепідслужби.