29 жовтня у Черкаській області відбулися вибори у 14-х об’єднаних громадах. Жителі області обирали міських і сільських голів, а також депутатів. Хто переміг та що це за люди? З’ясовували журналісти “Громадського Черкаси”на основі неофіційних результатів виборів від Центру розвитку місцевого самоврядування.
Степанківська громада (Черкаський район)
До неї увійшли села Степанки і Хацьки.
За попередніми даними, у Степанках переміг Ігор Чекаленко. Він набрав 42,2% голосів виборців. Ігореві Чекаленку 53 роки, він чинний сільський голова с. Хацьки, член Політичної партії «Нова політика». У 2015-му році виступав проти об’єднання громад і назвав його «загрозою місцевому самоврядуванню».
Чекаленку на виборах програє член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Черкащани», 32-річний Сергій Зеленько. Зеленько працює головним спеціалістом відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області. Він набрав 36,9% голосів.
За заявою Зеленька, через «відсутність одного контрольного відривного талона до бюлетеня» дільнича виборча комісія перераховувала голоси. Голова Комітету виборців України в Черкаській області Максим Михлик зазначив, що Зеленько починає затягувати процес виборів, хоча по суті не має на це ніяких підстав.
«Була розбіжність в один протокол – це нормальна ситуація по більшості громад. Комісія складає акт розбіжності, і далі все рахується. Ми не бачимо жодних підстав, щоб визнати вибори недійсними», – сказав Михлик.
Жашківська громада
До неї увійшли смт Жашків, села Вільшана, Литвинівка, Скибин і Марійка.
У Жашківській громаді із результатом у 94,6% переміг самовисуванець Ігор Цибровський. Він двічі був міським головою Жашкова, членом Партії регіонів, працював директором готельно-ресторанного комплексу «Фортеця Гетьман», розташованого у с. Гатне біля Києва.
Кам’янська громада
До неї увійшли місто Кам’янка, села Тимошівка і Юрчиха.
У Кам’янській громаді на виборах переміг безпартійний Володимир Тірон (74,4% голосів).Раніше він працював керівником ТОВ «Інтербудтехсервіс», яке займається будівництвом житлових і нежитлових приміщень.
Бузівська громада (Жашківський район)
До неї увійшли села Бузівка та Зелений ріг.
На виборах переміг 29-річний самовисуванець Олександр Фуркало (38,5% голосів) – депутат Жашківської районної ради, фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність», який працював виконробом бази відпочинку в селі Бузівка.
Соколівська громада (Жашківський район)
До неї увійшли села Соколівка, Конела, Конельські Хутори, Острожани.
На виборах переміг самовисуванець Олександр Міщенко (77% голосів) – чинний сільський голова с. Соколівка, раніше працював завідувачем автопарку в приватно-орендному підприємстві «Соколівка», яке займається вирощуванням зерна.
Ліплявська громада (Канівський район)
До неї увійшли Ліплява, Келеберда, Озерище.
Тут переміг самовисуванець Сергій Геращенко (47,5%голосів) – голова Канівської районної адміністрації, депутат від ВО «Черкащани», директор Дніпровської філії товариства науково-виробничої фірми «Урожай».
У 2015 році Президент присвоїв йому звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
Як повідомляє видання Канос, Геращенко був депутатом Канівської районної ради VІ скликання (2010-2015 рр.), фракція Партії Регіонів. Деякі місцеві активісти просили Президента не призначати його головою районної адміністрації через зв’язки з Партією регіонів.
Карашинська громада (Корсунь-Шевченківський район)
До неї увійшли Черепин, Завадівка, Квітки, Кошмак, Петрушки.
Тут переміг безпартійний самовисуванець Анатолій Пархоменко (89,9% голосів), чинний сільський голова Черепинської сільської ради.
Моринська громада (Корсунь-Шевченківський район)
До складу громади увійшли села Моринці, Виграїв. Пішки, Сотники.
У Моринській громаді переміг пенсіонер, 63-річний Анатолій Видута (65% голосів), заступник голови Корсунь-Шевченківської районної ради, на попередніх виборах балотувався до районної ради від політичної партії Опозиційний блок, колишній депутат Корсунь-Шевченківської районної ради від Партії регіонів.
Іваньківська громада (Маньківський район)
До складу громади увійшли села Іваньки, Березівка, Крачківка.
В Іваньківській громаді перемогла самовисуванка, 54-річна Леся Поліщук (69% голосів), чинний сільський голова с. Іваньки. Раніше вона працювала провідним юрисконсультом ДП «Укрспирт». На минулих виборах балотувалася до сільради від ВО «Батьківщина».
Напередодні виборів проти неї розповсюджували чорний піар – самвидавну газету «Золотариха» з різними шаржами на кандидатку та образливим компроматом.
Паланська громада (Уманський район)
До складу громади увійшли села Паланка, Берестівець, Городецьке, Громи, Кочержинці, Кучубіївка, Максимівка, Томашівка.
На виборах у Паланську громаду переміг самовисуванець, 61-річний Петро Кучеренко (91,2% голосів), чинний сільський голова с. Паланки. Раніше він був членом Комуністичної партії України, пізніше – членом партії БПП «Солідарність».
Іркліївська громада (Чорнобаївський район)
До неї увійшли села Іркліїв та Мельники.
На виборах в Іркліївську громаду переміг самовисуванець Іван Поїздник (81,9% голосів), чинний сільський голова Іркліїва.
Матусівська (Шполянський район)
До неї увійшли села Матусів і Станіславчик.
У на виборах до Матусівської громади переміг самовисуванець Василь Колісник(64,6%), чинний сільський голова с. Матусів.
Зорівська (Золотоніський та Драбівський райони)
До неї увійшли села Зорівка, Богданівка, Вершина-Згарська, Мехедівка.
Тут переміг самовисуванець Юрій Гунько (83,5% голосів), чинний сільський голова с. Зорівка. Сільським головою він працює 22 роки, у 2015-му був членом Народної партії.
Мліївська громада (Городищенський район)
До неї увійшли села Мліїв, Будо-Орловецька, Старосілля.
Тут переміг 51-річний Василь Микитенко (53,5% голосів) – сільський голова Старосілля, депутат Городищенської районної ради від ВО «Батьківщина».