Автори краєзнавчого проекту про райони Черкас шукають експертів із Казбету

6 Лютого 2018 09:30

Олексій Шандра — студент навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, спільно з «Громадським телебаченням: Черкаси» започаткував проект «На районі». Головна мета програми — дослідження історії міста Черкаси.

— Незважаючи на те, що я навчаюся в інституті історії і філософії, я займаюсь журналістикою, — розповідає Олексій. — Я давно мріяв зробити історичний телепроект про Черкаси. З цією ідеєю звернувся до Олексія Хуторного — головного редактора «Громадського телебачення: Черкаси». Він зацікавився і погодився допомогти.

Проект «На районі» — це напівдокументальна історична програма,окремі випуски якої розповідають про історію Черкас через історію районів міста. Таку концепцію обрали, щоб охопити більшу частину інформації про становлення Черкас та детально розповісти про всі віхи розвитку міста. Кількість випусків програми залежить від кількості основних, найбільш відомих районів Черкас. Поки що з кількістю серійне визначились, оскільки невідомо,чи наберемо достатньо інформації про всі райони.

Наразі вийшла перша серія проекту «На районі». У випуску йдеться про історію району Митниця. Показано історію мікрорайону, починаючи від того, яким він був на початку ХХ століття, як він змінювався, і до сьогодення — до спорудження житлового мікрорайону.

— Тепер ми працюємо над другою серією про район Казбет, — каже автор. — У розробці — матеріали про районХімселище, про розвиток промисловості, яка позиціонувала Черкаси як місто хіміків, а також про Південно-Західний, Криваліївський райони. Ще одна серія буде присвячена Центру. Зокрема є ідея розповісти про головну вулицю міста — бульвар Шевченка, про те, як він змінювався протягом сторіччя. Можливо, дослідимо історію вулиці Хрещатик, оскільки вона довгий час була центральною, — ділиться планами Олексій Шандра.

Над створенням випусків «На районі» Олексій працює разом із командою «Громадського телебачення: Черкаси». Інформацію для програм вони шукають у Черкаському обласному архіві, Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г. С. Пшеничного. Чимало матеріалу надають герої випусків. Спікерів для програм шукають через особисті знайомства, шляхом поширення інформації в соціальних мережах. Олексій запрошує усіх, кому відомі цікаві факти з історії районів міста Черкаси або ж знайомий з їхніми довгожителями, надсилати інформацію на його сторінку в Facebook.

 

Джерело: ЧНУ