23 випадки хворих на кір, з яких 17 осіб були не щеплені проти інфекції, зареєстровано на Черкащині станом на 26 лютого. Про це повідомляють у ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України”, де здійснюють епіднагляд з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області.
Так, в Золотоніському районі зареєстровано 15 випадків захворювання на кір, Городищенському, Лисянському та Звенигородському районах по 2, Маньківському та Тальнівському районах по одному. Серед захворілих осіб – 12 дітей віком до 17 років.
Епідситуація контрольована.
Медики зауважують, що крім вакцинації, іншої профілактики кору не існує. У відповідь на введення вакцини виробляються антитіла пам’яті, які залишаються в організмі надовго. Щойно вакцинована людина зустрічається з хворим на кір, антитіла пам’яті одразу блокують вірус кору, адже при щепленні імунітет до хвороби виробляється практично у 100% дітей на другому році життя через один місяць після вакцинації.
Щеплення від кору потрібно робити діткам у віці 1 року, повторне щеплення – в 6 років. Вакцинацію проти кору необхідно проводити тим, хто не був раніше щеплений проти даного вірусу, та не хворів на кір і підліткам в 15-17 років.
Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.
Люди, що перехворіли на кір, зберігають стійкість до цього вірусу на все подальше життя. Рецидиви спостерігаються вкрай рідко. Діти до 3-6 міс, що перебувають на грудному вигодовуванні (при умові, що мати хворіла на кір), мають майже 100% імунітет (лише на період годування груддю).