20 березня – день весняного рівнодення

20 Березня 2018 09:21

За церковним календарем 20 березня вшановують мучеників Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та ін., преподобного Павла, преподобного Омеляна, ікону Божої матері «Споручниця грішних».

Встановлюється вже тепла погода, але холод ще не поспішає відступати: «З дахів капає, а за ніс цапає», – говорять про 20 березня у народі. На Василя-крапельника – вдень весняна капель, а на вечір може бути мороз.

Важливою віхою зміни сезонів є День весняного рівнодення, астрономічний початок весни. Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20–21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення.

Цей день дуже значущий в астрономії, адже планета Земля буде розташована під таким кутом до Сонця, що його промені падатимуть прямо на екватор.

Настання весни наші пращури вважали святом, з великим нетерпінням очікували її приходу і однаково урочисто відзначали його в різних частинах Європи та Азії. Язичницькі святкування приходу весни були сповнені важливим сакральним змістом перемоги світла над пітьмою, пробудження всього живого і початку нового життя.

У всі часи свої найніжніші почуття поети пов’язували з весною. І недаремно, адже це єдина пора року, коли все оживає від зимового сну. Людина також у цей час, ніби прокидається, і найпершою ознакою такого пробудження є кохання. Адже саме воно, на думку англійських учених, збільшує у нашому організмі кількість захисних клітин. Внаслідок виділення спеціальної речовини під назвою кортизон, у щасливих людей швидше загоюються рани та зникає запалення. Крім того, закохані рідше від інших застуджуються і хворіють на грип.

Іменинниками 20 березня є:
Василь, Павло, Євген і Нестор.

20 березня святкують:

  • Всесвітній день Землі.
  • День весняного рівнодення.
  • Міжнародний день щастя.