Перезимівля озимини на Черкащині завершується цілком задовільно і не викликає занепокоєння. Умов для масштабної загибелі озимих культур в області не було. За агрометеорологічними розрахунками, в області лише близько 9 % озимих зернових вийдуть із зими в незадовільному стані, що в рамках природного фону. Про це повідомляє начальник обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.
Проте, на окремих полях крайніх східних районів області відмічаються “блюдця” з талою водою та зберігається значне промерзання грунту – до 36 см – тут зрідженість рослин може скласти 30-40 %, а площа із загиблими – 11-13 % площі поля.
У ґрунті на полях достатньо вологи – у метровому шарі маємо 175-190 мм, що більше середніх багаторічних значень, а також значно більше від минулого року. Такі вологозапаси достатні для весняної сівби.
Аналітика показує, що в роки зі схожими синоптичними процесами стійкий перехід середньодобової температури повітря через +5° – початок активної вегетації рослин, відбувався у 1-й декаді квітня, через +10° – у другій половині квітня, зауважують синоптики. Відновлення вегетації озимини відмічалось в 1 декаді квітня. Внаслідок перезволоження ґрунту, умови для сівби ранніх ярих в області складались в пізні строки – із середини квітня. За таких погодних умов, період між строками сівби ранніх та пізніх ярих культур, а також посівної кампанії в цілому був скороченим.
До 25 березня збережеться зимовий характер погоди із середньодобовими температурами повітря 3-5º морозу, що на 4-6º нижче норми. Істотних опадів не очікується.
Із 26 березня на Черкащину почне надходити тепле атлантичне повітря, тому врешті відбудеться перехід до весняного режиму погоди. Наступ весни вже прийняв незворотний характер і похолодання якщо і будуть, то вони носитимуть короткочасний характер.