Закон #ЧужихДітейНеБуває, що набув чинності 6 лютого, вже показав результати роботи. Так, з початку року ДВС Черкаської області стягнуто 35 млн грн, майже половину з яких сплатили саме злісні неплатники аліментів, які підпали під дію закону. Надалі ж на боржників чекають нові, більш жорсткі, обмеження, зазначають в Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області.
19 квітня міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.
Так, у разі, якщо заборгованість неплатника становить 1 рік, сума автоматично збільшується на 20%, якщо 2 роки – на 30%. Для тих, хто заборгував за 3 роки і більше, сума зросте на 50%.
Крім того, боржники, які не платили аліменти більше 6 місяців, позбавлятимуться права обіймати високі державні посади та брати участь у виборах. Якщо ж заборгованість становить більш ніж 12 місяців – це буде підставою для звільнення таких осіб чи припинення їхніх повноважень.
Також новими законодавчими ініціативами передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від виконання суспільно-корисних робіт з позбавленням волі до 2 років, накладення арешту на кошти боржника та заборони на відчуження ним майна, запровадження всього спектру санкцій закону №7277, що діє сьогодні, до боржників, які мають заборгованість за 3 місяці й більше перед дитиною-інвалідом.
Нагадаємо, відповідно до вищезгаданого закону, неплатники аліментів тимчасово позбавляються права виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю, полювання та направляються на громадські роботи.
“В Україні ситуація з виплатою аліментів була просто катастрофічною. На Черкащині не рідкість, коли один з батьків жодного разу не сплачував аліменти аж до повноліття дітей і сума заборгованості сягала більше 100 тисяч гривень. Після прийняття закону частина неплатників повністю розрахувалася з боргами і сподіваємося, що надалі вони платитимуть кошти вчасно, – коментує начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк. – Робота Мін’юсту сьогодні спрямована на те, щоб привчити нарешті українців нести відповідальність за своїх дітей”.