Відомі черкащани взяли участь у створенні “Зіркової абетки” (фото)

25 Квітня 2018 14:08

Відомий музикант, лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк та ведуча випусків інформаційної програми “Сьогодні” телеканалу “Україна” Анна Панова взяли участь у створенні “Зіркової абетки” для проекту “Коли тиша заговорила”. Проект створено громадською організацією “Відчуй”. Масштабна ініціатива покликана звернути увагу на проблему нечуючих людей та тих, хто втрачає слух, – а це понад 1 мільйон українців.

kanalukraina.tv

Зйомка тривала понад 20 годин, інформують на сайті телеканалу “Україна”.  На знімальному майданчику учасники показували одну з літер жестової мови, а також слова  такі як “життя”, “світ”, “сонце”. Кожен робив це вперше в своєму житті. Тому опанувати жестову мову вдавалося не відразу.

“Проект надзвичайно важливий, має величезну місію. Насправді, кожен із нас може підтримати ініціативу. Для цього достатньо вивчити декілька простих слів жестовою мовою. Таких як “привіт”, “дякую”, “до побачення”. Це допоможе стати більш привітним, відкритим до спілкування з нечуючими людьми”, – каже Анна Панова.

Черкащанка Анна Панова показувала для проекту літеру “Я” жестовою мовою. Фото з фейсбуку ведучої

У зйомках “Зіркової абетки” взяли участь 33 українці, які показували 33 літери жестової мови – Джамала, Дмитро Монатік, Настя Каменських, Юлія Саніна, Олександр Шовковський, Олена Шоптенко та інші.

Результатом зйомки стане фотовиставка “Зіркової абетки”. Побачити її можна буде згодом в одній з київських галерей. На основі світлин також створять освітній плакат, який буде поширено у загальноосвітніх школах та знято соціальний ролик з популяризації жестової мови.