Черкаський митець зробив витинанку для президентської бібліотеки в Каїрі (фото)

4 Травня 2018 09:00

Мапа України у вигляді витинанки авторства відомого митця з Черкас Миколи Теліженка стала подарунком від української сторони для майбутньої Президентської бібліотеки в Каїрі (Єгипет).

facebook.com/CulturalDiplomacyUkraine

“Наприкінці квітня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснив візит до Єгипту, у ході якого відбулася його зустріч з Прем’єр-міністром Єгипту Шеріфом Ісмаїлом. Під час зустрічі єгипетській стороні було передано подарунки для майбутньої Президентської бібліотеки в Киїрі, зокрема, мапу України, виконану у техніці витинанка спеціально для цієї події. Автором твору є пан Микола Теліженко — український скульптор, графік, заслужений художник України, справжній Майстер української витинанки, який зумів піднести її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності”, – йдеться на сторінці Культурна дипломатія України від МЗС / Ukraine’s Cultural Diplomacy by MFA.

facebook.com/CulturalDiplomacyUkraine

“Однак, мапа не була би такою унікальною, якби до віртуозного володіння ножицями Майстер не вклав у твір найдорожче – свою душу”, – додають у відомстві.

facebook.com/CulturalDiplomacyUkraine