На ранок 10 травня в лікарнях м.Черкаси перебувають 55 дітей і 4 дорослих, шпиталізованих два дні тому з діагнозом “отруєння невідомою речовиною” із школи №8. Як повідомив голова Черкаської ОДА, стан шпиталізованих поліпшується, все необхідне для надання допомоги в лікарнях є. Діагноз у хворих залишається той самий – отруєння невідомою речовиною.
“Лабораторні дослідження, результати яких ми маємо НАТЕПЕР (!), ще не виявили причин отруєння. Проведення комплексу санітарно-гігієнічних заходів і лабораторних досліджень триває (!)”, – зазначив Юрій Ткаченко у своєму фейсбуку.
Що зроблено:
1. Хіміко-радіологічною лабораторією ДСНС проведені заміри повітря на вміст небезпечних хімічних речовин на території школи. Перевищень понад гранично допустимої концентрації не виявлено (аміак – 0 мг/м3; хлор – 0 мг/м3, сірководень – 0 мг/м3, горючі гази – 0 мг/м3). Рівень кисню в повітрі – 20,9 % (при нормі – від 19 до 23 %).
2. Державною установою “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” відібрано проби атмосферного повітря на вулиці, у школі та на території розташованої поряд військової частини, а також проби ґрунту на шкільному подвір’ї та на території військової частини, проби питної води з водопровідної мережі в харчоблоці, бутильованої води у класах із кулерів.
За результатами досліджень атмосферного повітря на вміст фенолу, формальдегіду, сірководню, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, аміаку, концентрація зазначених речовин визначена в межах, що нижче чутливості методу та менше гранично допустимих концентрацій. За результатами досліджень проб питної води на вміст хлоридів, сульфатів, заліза (заг.), нітратів, аміаку, кальцію, магнію, кремнію, а також рівня каламутності, загальної жорсткості та pH, перевищень норми не зафіксовано (аналіз виконано ЦЛ ПАТ “Азот”).
Усі проби води, досліджені на фізико-хімічні і токсикологічні показники, відповідають нормам.
У навчальних класах і виробничих приміщеннях школи проведені виміри потужності γ випромінювання та β-забруднення поверхонь. Рівні потужності дози гамма-випромінювання, поглиненої в повітрі, та щільності потоку бета-частинок у всіх приміщеннях не перевищують допустимі.
3. За результатами лабораторних досліджень, проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, відхилень від гігієнічних нормативів проб ґрунту (вміст пестицидів, радіонуклідів), питної води (органолептичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні показники) не виявлено, за винятком вмісту алюмінію в 1 із 4 відібраних проб питної води з централізованого водопостачання (виявлено 0,7 мг/дм3 при гранично допустимій концентрації 0,5 мг/дм3).
За фактом масового отруєння дітей у школі відкрито кримінальне провадження (за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України).
Триває слідство