На черговому засіданні сесії Канівської міської ради, депутати ухвалили рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання Яблунівської територіальної громади Канівського району до Канівської міської територіальної громади».
Як повідомив виконуючий обов’язки керуючого справами виконкому Володимир Святелик, 30 червня у с. Яблуневі було проведено громадські слухання, в ході яких 80 осіб одноголосно підтримали ініціативу приєднання до Канева. Потому було проведено сесію сільської ради, де було ухвалено відповідне рішення – звернутися до Канева з пропозицією приєднатися.
За словами Яблунівського сільського голови Віктора Огородніка, на сьогодні Яблунівська громада цілком самодостатня:
«На території сільської ради проживає 529 осіб (147 пенсіонерів, 261 особа працездатного віку, 121 дитина (78 – шкільного віку, 43 – дошкільного віку). На території села діє НВК, фельдшерський пункт, сільський будинок культури і бібліотека. Працюють такі сільськогосподарські підприємства як ПСП «Яблуневий сад», ТОВ НВФ «Урожай», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», СТОВ «Степанці» ПАТ КБ, підприємство МХП «Миронівська птахофабрика», ТОВ «Мисливське господарство Діана» та три фермерські господарства. У адміністративних межах сільської ради знаходиться 1160 га орної землі, з них: 114 га землі резерву та запасу; 1800 га – землі лісового фонду. Бюджет Яблунева складає 1 185 931 грн. (885 931 грн. власних надходжень та 300 000 грн. – дотації на утримання соціальної сфери). Відрахування до районного та державного бюджету складають орієнтовно 3000000 грн. Як бачите, уже сьогодні бідною «нареченою» ми не є – а від процесу об’єднання очікуємо позитивної динаміки розвитку обох громад – як Яблунева, так і Канева».
У підсумку, проект рішення було поставлено на голосування – і 25, присутніх у залі депутатів, підтримали його одностайно. Результати голосування депутати зустріли оплесками, а міський голова Ігор Ренькас привітав канівську громаду з ухваленням цього доленосного рішення.
«Процедура приєднання сіл та селищ до міст обласного значення стала значно простішою – без проведення перших виборів на всій території ОТГ, – констатує Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України). – Це стало можливим завдяки прийнятому у квітні Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення». Поява цього закону стимулювала об’єднавчі процеси у різних куточках області, проте Канів та Яблунівка мають шанс стати прецедентом приєднання села до міста обласного значення».