З початку року на Черкащині зареєстровано 9 випадків отруєння дикорослими грибами. Не оминула ця біда і Золотоніщину. Минулі вихідні ознаменувалися непоправною втратою в одній з родин села Благодатне: від отруєння грибами помер 6-річний хлопчик (!). Минулого тижня ще одна жінка, але вже із Золотоноші привезла хлопчика до лікарні з підозрою на отруєння. Сімейний лікар міської первинки Лариса Демешко, до якого забігли пацієнти, підняла тривогу і хлопчика швидко направили до реанімації. Дякуючи Богові, згодом з’яcувалося, що дитина не потребувала таких послуг, і нині хлопчик з мамою перебувають вдома.
Спеціалісти Золотоніського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області попереджають –
іноді навіть їстівні гриби можуть стати причиною отруєння!
Це буває у тих випадках, коли люди збирають старі, перезрілі гриби або вживають їх після тривалого зберігання. Вони відносяться до швидкопсувних продуктів (містять від 84 до 94% води), тому їх необхідно переробляти в день збору. Особливо швидко втрачають якість ті, що зібрані в сиру погоду. Максимальний строк зберігання свіжого продукту не повинен перевищувати 24 години при температурі не вище 10°С.
Гриби не люблять дилетантів. Важливо не просто розбиратися в них чи знати декілька видів, а ще й мати стійку позицію: якщо виникла якась підозра щодо виду – не брати!