У Черкасах навіть вампіри на Геловін не п’ють кров, а здають її на станції переливання. Креативну акцію започаткували місцеві студенти, адже донорської крові завжди бракує. Сьогодні вирішили привернути людей до благодійної справи смаколиками, аквагримом та містичною атмосферою.
Черкаська станція переливання крові перетворилась на зліт містичних персонажів. Вампіри, зомбі та відьми прийшли здати кров. Студентка в образі “чорної нареченої” Вікторія Бражник стала донором вперше.
“З самого ранку в тебе позитивний настрій, ти відволікаєшся, чимось займаєшся іншим і ти не звертаєш уваги на те, що може бути боляче чи щось не те піти. Зазвичай вампіри віднімають кров, а тут навпаки, дають”, – ділиться дівчина.
Хто із гостей не підготувався до містичного свята Геловіну – криваві візерунки на обличчі та руках їм намалювали художники.
“Основне – це кров, більше крові, більше шрамів, укусів, наче десь на перестрілку попали ті самі зомбі, тобто хто що побажає – те і малюємо, але в основному – це тематика крові”, – розповідає художниця Лариса Набока.
Доки стоять у черзі до реєстратури, на аналізи та до лікарів – містичні персонажі фотографуються із гарбузами та розглядають костюми одне одного. Більшість вурдалаків на станцію прийшли вперше. Їх мотивують донори із досвідом. Для 25-річного Сергія Шмиголя це вже 35 візит сюди.
“Спочатку мотивація була проста, бути схожим на свого тата, який теж почесний донор ще Радянського союзу, а потім України. Як я почав здавати кров – до мене регулярно зверталися люди, зазвичай, батьки онкохворих або родичі онкохворих. Найбільша мотивація була – чути слова подяки від них”, – розповідає донор.
Акцію “Вампріада” започаткували черкаські студенти, щоб привабити більше донорів. Адже, за статистикою, кількість молодих людей, які приходить здати кров, за останні два роки зменшилася.
“Досить багато людей, які можуть бути донорами ,але не знають, що у них є така можливість, вони чогось там соромляться, чогось їх неможливо затягнути звичайним популістським методом, ось для цього доводиться креативити”, – пояснює співорганізатор ініціативи Віктор Коваленко.
На станції переливання крові студентству раді. Кажуть – крові тут багато не буває.
“Потреба є у нас завжди, потреба є кожен день, бо багато людей хворіють ви самі знаєте, потреба в крові є завжди, так як донорів завжди не вистачає. Ми чекали, що буде багато людей”, – пояснює завідуюча відділом Черкаської обласної станції переливання крові Любов Рижкіна.
Після здачі крові донорів частували печивом, яке приготували спеціально до цього дня, та гранатовим соком.
“Ми зробили такі невеличкі презенти, тобто випекли печиво для учасників донорської акції: це печиво смайлик-вампір, хеловінські гарбузи, браслети – символіка “Вампріади”, – пояснює співорганізатор Богдан Мельник.
У Геловін донорською кров’ю з тими, хто її потребує, поділилися півсотні черкаських студентів. Організатори планують зробити такі донорські зібрання регулярними.