Бригада територіальна оборони Черкаської області діє в регіоні. Сюди набирають резервістів віком від 41 до 60 років та осіб, які мають обмеження у мирний та військовий час.
Про функціонування бригади територіальної оборони на Черкащині говорили на прес-конференції під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва, обласного військового комісара Євгена Курбета та командира бригади територіальної оборони Анатолія Стуженка.
Перші батальйони територіальної оборони почали діяти в Україні з 2014 року. Нині ж у кожній області формують бригади територіальної оборони. Така вже є на Черкащині. До її складу входять 6 батальйонів, які розміщені у Черкасах, Смілі, Золотоноші, Умані, Звенигородці та Жашкові.
– Враховуючи складну внутрішньополітичну ситуацію в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, окупації частини території нашої держави, значення набуває забезпечення обороноздатності держави через налагодження належного функціонування територіальної оборони, – наголосив Костянтин Омаргалієв. – Вона включає систему воєнних та спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період. Зокрема, охорону та захист державного кордону, забезпечення умов надійного функціонування органів державної влади, охорони та оборони важливих об’єктів та комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, підтримка правового режиму воєнного стану в разі його введення та ін. Багаторівнева система територіальної оборони, яка зараз створюється в Україні, є запорукою і фундаментом захисту держави в умовах масштабного військового конфлікту. У кожній області створюється бригада територіальної оборони. Це допоможе забезпечити перетворення кожного міста на неприступну фортецю у разі необхідності.
Загалом бригада територіальної оборони області налічуватиме до 4 тисяч резервістів. Сюди наразі триває набір. Бійці проходитимуть усі необхідні навчання та отримуватимуть належні їм виплати, каже обласний військовий комісар Євген Курбет.
– Підготовка здійснюватиметься на навчальних зборах і у єдиний стрілецький день, який проходитиме що два тижні, – розповідає обласний комісар. – Загалом вже наступного року в Україні заплановані масштабні навчання для 5 бригад і 20 батальйонів територіальної оборони. Загалом же створення територіальних бригад та батальйонів сприятиме формуванню спеціальної інфраструктури. Якщо беремося захищати свій дім, батьківщину, то маємо знати всі свої сильні та слабкі сторони, місцевість. Тому ці заходи будемо проводити і залучати військовослужбовців резерву, запасу, які мають формувати підрозділи оборони.
За словами командира бригади територіальної оборони області Анатолія Стуженка, резервісти та їхні родини матимуть належний соціальний захист від держави. Зокрема резервіст укладатиме контракт від 1 року до 3-х та не може бути призваний в інший підрозділ у цей період. За навчальні збори, у яких братимуть участь, отримуватимуть належні виплати. За 30 днів – 10 тис. грн, як і контрактники. Діти резервістів матимуть право на оздоровлення, безкоштовне харчування у початковій школі.