У Тальному діду Панасу відкрили меморіальну дошку (фото)

14 Листопада 2018 21:19

“Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка. Це я, дід Панас…”, – так розпочинав свою вечірню казку Петро Вескляров – колоритний ведучий програми “На добраніч, діти”.

viche.ck.ua

9 листопада відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки присвяченої заслуженому артисту України Петру Весклярову, встановленої на фасаді Тальнівської школи №2. На ній фото “дід Панаса” і напис: “На цьому місці стояв будинок, в якому народився в 1911 році, Заслужений артист України Петро Вескляров і проживав тут до 1930 року. Вів на телебаченні майже сорок років, вечірню казку, як “дід Панас”.

“За твердженнями старожилів, хата, де жила сім’я діда Панаса, була на місці школи. Особисто я чув, що вона знаходилась біля річки, знайомі казали, що на іншій вулиці, – розповідає директор загальноосвітньої школи №2 Тарас Солошенко. – Коли почалися монтажні роботи на будівлі школи, учні запитували, що то має бути. Тому, ми вмикали їм аудіо-записи казок діда Панаса, які завантажили з інтернету. Крім того, вчителі розповіли учням про Весклярова”.

viche.ck.ua

Для тальнівчан земляк завжди був об’єктом гордощів, адже народився він у Тальному, а потім разом із батьками жив у комуні села Здобуток, яке зараз входить до Тальнівської ОТГ. Місцевий драмгурток дав йому путівку у творче життя.

Уже після відкриття меморіальної дошки тальнівці активно заговорили про проведення біля колишнього палацу графа Шувалова фестивалю казок “Дід Панас”, а відомий казкар Сашко Лірник навіть запевнив у Фейсбук, що вже подав на реєстрацію фестиваль з такою назвою.

Отож, на Тальне і тальнівчан чекає багато казкових несподіванок.

Детальніше про життя і творчість заслуженого діда Панаса з Тального – за посиланням.