Полонений командир “Яни Капу” Олег Мельничук відмовився давати свідчення

13 Грудня 2018 22:28

Командир рейдового буксира “Яни Капу” Олег Мельничук відмовився давати свідчення російському “слідству” і нагадав росіянам, що є військовополоненим.

Про це написав у facebook адвокат з команди захисту військовополонених українських моряків Едем Семедляев. Семедляев 12 грудня зустрівся зі своїм підзахисним. За даними адвоката, в середу “пройшли слідчі дії” стосовно Мельничука.

“У своїх свідченнях він (Олег Мельничук) вказав, що відповідно до Женевської конвенції є військовополоненим, винним себе не вважає і не дає будь-яких свідчень … Олег в міру своїх сил підтримує свою команду, а також просив подякувати всім, хто допомагає українським морякам”, – розповів адвокат.

Семедляев зазначив, що слідчі ФСБ хочуть закрити рота адвокатам, тому вимагають від захисників підписувати “підписку про нерозголошення даних попереднього слідства”.

“На що я відповів, що не можу підписати настільки “серйозний” документ, оскільки мені не ясно, які саме дані я не маю права розголошувати. Слідчий так і не зміг конкретизувати свою вимогу, після чого знайшов двох “студентів-понятих”, які погодилися підписати”, – додав адвокат.

Раніше стало відомо, що утримуваний в московському СІЗО “Лефортово” командир малого броньованого артилерійського катера ВМС України “Бердянськ” Роман Мокряк не даватиме ніяких свідчень до звільнення його екіпажу.

Нагадаємо, 25 листопада у Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ протаранили та відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.

Росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир та 24 українських військовослужбовців. Троє з українських моряків зазнали поранень. Усіх затриманих моряків та співробітників СБУ, які були на борту, було заарештовано. Їм висунули звинувачення у “порушенні кордону”. Двоє з полонених – черкащани: Олег Мельничук – зі Сміли, а Владислав Костишин – із Христинівки.

Заарештованих українців етапували до Москви у СІЗО “Лефортово”, трьох поранених утримують у медблоці слідчого ізолятора “Матроська тишина”.

За словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової, статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, передбачає “особливу” модель звільнення.