За минулий тиждень на кір захворіло 24 людини в Черкасах

18 Лютого 2019 18:53

24 особи захворіли на кір в Черкасах за останній тиждень. З них – третина дітей, решта – люди молодого віку до 30 років. Примітно, що левова частина уражених на кір – особи, які не були щеплені відповідними вакцинами. А отже – стали потенційними «жертвами» цієї хвороби, зазначає заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Надія Гетьман. Тоді як саме щеплення є головним «запобіжником» від ураження вказаного вірусу.

За її словами, важливо пам’ятати, що ключовою небезпекою кору є незворотні наслідки для здоров’я, які можуть виникнути, якщо вчасно не відрегувати. Це, зокрема, запалення та ураження ділянок мозку, легень та інших внутрішніх органів.

За інформацією директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергія Воронова, озвученою сьогодні на оперативній нараді, нині дитсадки міста відвідує 271 нещеплена від кору дитина. Тоді як у школах навчається 649 таких учнів.

Хоча, зважаючи на суспільний резонанс у зв’язку поширенням цієї хвороби, за останній час суттєво зросла кількість дітей та дорослих, які отримали щеплення від кору.

Приміром, як повідомила Надія Гетьман, за останній тиждень у Черкасах вакцинували 724 дитини.

За інформацією департаменту охорони здоров’я та медичних послуг міської ради, нині в місті є достатня кількість якісних вакцин від кору американського та бельгійського виробництва. З початку року до Черкас від Міністерства охорони здоров’я України надійшло 7 тисяч 58 доз таких вакцин.

Де можна зробити щеплення?

Безкоштовні щеплення дітям та особам, які належать до груп ризику (військові, правоохоронці, медичні працівники, студенти, які живуть у гуртожитках тощо) здійснюються за попереднім записом до дитячого педіатра чи сімейного лікаря у робочий час дитячих амбулаторіях (колишніх поліклініках) чи центрах первинної медико-санітарної допомоги (колишні дорослі поліклініки).
А саме :
Адреси дитячих амбулаторій: вул. Кобзарська, 40, вул. Теліги, 4, вул. Благовісна, 148.
Адреси центрів первинної медико-санітарної допомоги у Черкасах: вул. Дахнівська, 32,  вул. Чорновола, 1, вул. Самійла Кішки, 210, вул. Байди Вишневецького, 59, вул. 30 років Перемоги, 20.
Також додатково у дитячій міській лікарні по вул. Теліги,4  з 8-00 до 19-00 здійснюються щеплення дітей дошкільного та шкільного віку.
Перед щеплення варто проконсультуватись з дитячим педіатром чи сімейним лікарем, який визначить стан дитини чи дорослого, а також за потреби  рекомендує здати додаткові аналізи.