Скажена кицька покусала черкащанку

16 Квітня 2019 16:52

У Черкасах скажена кішка покусала жінку. Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в області, випадок сказу зафіксовано у житловому масиві по вулиці Грушевського 14 квітня.

За словами потерпілої, безпритульну кішку вона підгодовувала уже давно. Того дня чотирилапа стала жертвою нападу зграї вуличних собак. Коли жінка намагалася надати допомогу травмованій тварині, та її покусала і подряпала. Кішку відвезли до ветеринарної лікарні, де вона загинула. Результати експертизи показали, що чотирилапа була хвора на сказ.

Фахівці Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Черкаси негайно сповістили про це опікунку загиблої тварини. Жінка уже звернулася по медичну допомогу.

У зв’язку з виявленням захворювання на сказ Черкаське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в області разом із фахівцями державної ветеринарної медицини міста розпочали епізоотичне обстеження в осередку виникнення захворювання. Вони вивчають контакти хворої кішки з іншими людьми та тваринами, проводиться вимушена дезінфекція, а також щеплення тварин проти сказу.

За результатами обстеження буде підготовлено проект рішення про встановлення карантинних обмежень у Черкасах та розроблено комплекс заходів з ліквідації сказу.

Містян, які останнім часом мали контакти з безпритульними тваринами або стали жертвами їх агресії, закликають негайно звертатися у травмпункт «Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги». Якщо з безпритульними тваринами контактували діти – у травмпункт Черкаської обласної дитячої лікарні.

Спеціалізована антирабічна допомога в м.Черкаси  надається цілодобово:

– дітям – у травмпункті КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня» за адресою: м.    Черкаси, вул. 30 років Перемоги, 16;

– дорослим – у травмпункті КНП «Третя Черкаська  міська лікарня швидкої медичної допомоги» за адресою: м. Черкаси, вул. С.Кішки, 210.

Для довідки

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям через укуси, подряпини чи ослинення. Захворювання завжди закінчується смертю хворого, якщо йому не надано відповідну медичну допомогу.

Збудник хвороби – вірус, дуже нестійкий у навколишньому середовищі. Його швидко інактивують прямі сонячні промені, він нестійкий до високої температури, а при кип’ятінні гине відразу.

 Джерело збудника – хворі тварини, які вірус виділяють зі слиною. Головну роль джерела і резервуару інфекції відіграють дикі м’ясоїдні тварини та гризуни, популяції яких зростають з кожним роком. Захворювання поширене на всіх континентах.

Основний шлях проникнення вірусу в організм – пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин, а також ослинення старих ран.

Тривалість інкубаційного періоду залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

 Клінічні ознаки сказу в усіх видів тварин в основному подібні:

–                       незвичайна чи агресивна поведінка;

–                       дратівливість;

–          тварини можуть забиватися в темні кути, не реагують, коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети;

–                       розвивається страх перед водою.

При прояві клінічних ознак захворювання лікування не ефективне. У слині хворих на сказ тварин за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання міститься збудник сказу. Якщо Вас покусала тварина чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим (господарським) милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Єдиним захистом від хвороби є антирабічні щеплення. Для імунізації застосовують антирабічну вакцину та імуноглобулін, які використовуються у відповідності до діючих нормативних документів. Імуноглобулін додатково призначається при тяжких укусах.

Якщо тварина, яка покусала людину, має господарів, то її слід ізолювати і тримати прив’язаною для того, щоб спеціалісти ветеринарної медицини мали змогу спостерігати за станом її здоров’я упродовж 10 діб з моменту укусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається або в подальшому скасовується.

Будьте обережні при поводженні з тваринами, особливо з безпритульними. Нагадуємо також про необхідність проведення щорічних щеплень проти сказу домашнім тваринам.

Консультацію про отримання щеплень тваринам можна отримати за адресою: м.Черкаси, вул. Небесної Сотні, 133 або по телефону 63-49-92 (Черкаська державна лікарня ветеринарної медицини).