Синоптики попереджають про заморозки до -5 в найближчі ночі

19 Квітня 2019 14:10

Характерною особливыстю цьогорічної весни є значний перепад температур і дефіцит опадів. Довгоочікувані дощі, що пройшли на Черкащині призупинили дефіцит опадів, що спостерігався ще з лютого, проте на окремих площах південного заходу проблема все ж зберігається. І в разі відсутності ефективних дощів надалі, на цих площах може розпочатися засуха, прогнозують в обласному гідрометеоцентрі.

При цьому стійке наростання тепла відсутнє і завадою є періодичні похолодання. Попри те, що в останні дні потепліло, на поверхні грунту та на висоті 2 см від поверхні грунту спостерігалися заморозки 0-2°.

Проте небезпеки сільськогосподарським культурам вони не завдали, адже були короткотривалими та цілком безпечними для фазового розвитку, в якому знаходяться вегетуючі культури. Озимі витримують зниження температури до мінус 7-9. Сходів теплолюбних ще не має, тож і шкода відсутня, а квітучі абрикоси витримують до мінус 3°.

За прогнозом, на Черкащині очікується переважно сонячна та суха погода. Найближчої ночі та на початку наступного тижня є загроза нічних заморозків на поверхні грунту до 0-5º та в повітрі до 0-3º. В денні години повітря прогріватиметься до 10-15º. У другій половині тижня зі зміною вітру на південний температура повітря підвищиться на кілька градусів та без заморозків. Лише в останні дні тижня можливий несуттєвий дощ.

За такої погоди аграріям слід продовження проведення весняно-польових робіт, а дачникам варто потурбуватися про захист садів.