Дощі із 21 травня на Черкащині розбавлять аномальне тепло травня

20 Травня 2019 15:54

У вихідні антициклон забезпечив на Черкащині справжню липневу погоду, вдень повітря нагрівалося до 27..29º, вночі теж було тепло 15..18º.

Підвищений температурний фон, відсутність ефективних дощів, низька вологість повітря та посилений вітер сприяють швидкому підсиханню ґрунту та рослинних залишків, спровокувало високі показники горимості в екосистемах регіону.

Поряд з цим, аномальне тепло зумовило і прогрів води. Так, сьогодні на ранок вода у Дніпрі біля Черкас має 20º, що вже дозволяє купатися. Проте не слід забувати про правила поведінці на воді.

За синоптичними розрахунками Черкаського обласного гідрометеоцентру, до кінця травня в регіоні переважатиме циклонічний характер погоди.
Вже з 21 травня атмосферний тиск почне знижуватися, збільшиться хмарність. Атмосферні розділи із заходу приноситимуть на Черкащину короткочасні дощі, грози, місцями град.
Завдяки освіжаючий дії окремих дощів температурний фон спаде на 2-3º. Якщо зараз максимальні температури сягають 27..29°, то вже в кінці місяця вони будуть лише 18..23º, вночі 10..15º.

Синоптики радять пам’ятати про небезпеку під час грози, вимикати свої телефони та електроприлади.